Az Ajka nyerte a Hepp Kupát

:

:

Az Ajka hódította el 2020-ban a Hepp Kupa trófeáját. A fináléban hosszabbítást követően az ajkai együttes 74-68-ra legyőzte a Csata DSE gárdáját.

Az első negyedben az Ajka került lépéselőnybe. A nyolc pontot is elérte a differencia a felek között. A játékrész végére azonban 17-15-re visszajött a Csata DSE. A második etap elején az Ajka 3-5 pont között őrizte az előnyét, majd 31-26 után a Csata 9-0-val zárta a félidőt és így 35-31-re megfordította a finálét. A statisztikát figyelve azt láthattuk, hogy a Csatából Rakita Lili már 13 egységnél járt. Az ajkaiaknál a 6 pontos Szabó Bettina volt a legeredményesebb.

A harmadik negyedet az Ajka indította 8-2-vel és 39-37-nél visszavette a vezetést. Ezzel a lendülettel Rónaszéki Szilvia tanítványai 49-41-re szakadtak el, ami egy 18-6-os szériának felelt meg. A továbbra is remeklő Rakita Lili triplája zárta a harmadik etapot, így 53-49-re visszakapaszkodott a Csata a negyedik szakaszra fordulva. Ebben a periódusban egyre inkább az Ajka fölénye rajzolódott ki és 60-51-nél eldőlni látszott a döntő.

A finálé bőven tartogatott fordulatokat. A rendes játékidő hajrájában 60-51 után 12-0-val 63-60-ra fordított a Csata. Végül Székely-Horváth Zsuzsanna triplájával mentette hosszabbításra a meccset az Ajka. A ráadás első támadásából is betalált távolról Székely-Horváth Zsuzsanna, amivel 66-63-ra módosította az állást. Ez megadta az alaphangot a folytatásnak. Az ajkaiak ugyanis innentől végig őrizték előnyüket és emlékezetes küzdelemben 74-68-as sikerrel hódították el a trófeát.

Fotó: Marton Ferenc

Csata DSE – Ajka 68-74 (15-17, 20-14, 14-22, 14-10, 5-11)

Csata DSE: Rakita Lili 23/9, Horváth Fruzsina 15, Várszegi Réka 13.

Ajka: Székely-Horváth Zsuzsanna 20/12, Zsovár Orsolya 20/9, Szabó Petra 14.