Az alapszakasz utolsó elõtti fordulóját rendezték Spanyolországban

:

:

Spanyolországban szombaton rendezték az alapszakasz utolsó elõtti fordulóját. A Valencia és a Salamanca hozta kötelezõt. Az már korábban eldõlt, hogy az alapszakaszt a Valencia megnyerte, míg a Salamanca a második lett. A 3.-5. helyen állók között azonban óriási csata várható, miután a szombati játéknapon a Rivas Ecopolis vereséget szenvedett. Összefoglaló.

A listavezetõ Valencia a bajnoki tabellán 6. helyen álló Cadí Seu d’Urgell csapatával mérte össze az erejét. A két csapat között hatalmas különbség mutatkozott, már az elsõ negyedet 21-9-re nyerte a Valencia, a harmadik szakaszban pedig már a 22 egységet is elérte a differencia. A harmadik negyed végjátékában a házigazda egy 8-0-s futással kozmetikázott az eredményen. A negyedik etapban azonban ismét megugrott a differencia, így végül 81-53-ra nyert a Valencia.

A listavezetõ legjobbja a 25 pontot és 7 lepattanót szerzõ Ann Wauters volt, aki az elsõ negyedben a csapata 21 pontjából 11-et jegyzett. Honti Kata 8 perc 40 másodpercet tölthetett a pályán, ez idõ alatt 2 pont és 3 gólpassz került a neve mellé.

A friss kupagyõztes Salamanca Zamorában a Caja Rural Tintos de Toro alakulatának otthonában lépett pályára. A Salamanca rendesen ráijesztett a híveire, nagyon rosszul kezdtek és egy negyed után már 23-14-es hátrányban voltak. A két csapat között a folytatásban 8-10 pont környékén állandósult a differencia. A szünetben 38-30 állt az eredményjelzõn. A harmadik negyed végjátékában 56-50 után pedig egy 8-2-es hazai futással már 12 pontos hátrányban volt Lucas Mondelo csapata.

A betegség miatt hiányzó Erika nélkül nagyot szenvedett a Salamanca. Végül a 24 pontos Marta Fernandez villant a negyedik negyedben és az utolsó 3 percbe érve 70-69-nél vette át a vezetést a bajnoki címvédõ. A vége 78-71 lett. Vajda Anna 20 percet töltött a pályán, ez idõ alatt 3 pont és 6 lepattanó került a neve mellé.

A Rivas Ecopolis a Gran Canaria otthonában lépett pályára. A madridiak nagyon elrontották a mérkõzés végét. A harmadik negyed után még 52-51-re vezettek, de ezt követõen sokáig nem találtak a gyûrûbe a negyedik szakaszban. A Gran Canaria ez idõ alatt 13 pontos elõnyre tett szert és mire Anna Cruz megtörte a kosárcsendet, lényegében eldõlt a találkozó. A vége 68-56-os Rivas vereség lett. Krivacevic Tijana 12 percet töltött a pályán és ez idõ alatt leszedett 2 lepattanót.

A Rivas Ecoplis riválisai közül a Girona és a Zaragoza nyert. Ez azt jelenti, hogy az utolsó fordulót a Girona a harmadik helyen 17/8-as mutatóval várja, míg a negyedik Rivas Ecopolis és az ötödik Zaragoza 16/9-es mutatóval áll. A spanyoloknál az elsõ négy csapat vívja a rájátszást, így a három gárdából egy búcsúzik. Az utolsó fordulóban Rivas Ecópolis-Cadí La Seu D’Urgell, Celta Vigo-Girona és Hondarribia–Zaragoza mérkõzéseket rendeznek. Ha az Euroliga Final8-re készülõ gárda számolgatás nélkül ott akar lenni a legjobb négy között hazájában, akkor nyernie kell jövõ héten.

G CANARIA 2014 CAJA DE CANARI - RIVAS ECOPOLIS 	68-56
MANN FILTER ZARAGOZA - JOPISA CIUDAD DE BURGOS 	64-56
PALACIO DE CONGRESOS DE IBIZA - HONDARRIBIA - IRÚN 81-70
CAJA RURAL TINTOS DE TORO - PERFUMERIAS AVENIDA  71-78
GIRONA FC - UNB OBENASA LACTURALE  71-63
SÓLLER BON DÍA! - RC CELTA BALONCESTO  58-81
CADI LA SEU - CIUDAD ROS CASARES VALENCIA  53-81