Az Arka Gdynia hódította el a Lengyel Kupát

:

:

Emlékezetes küzdelemben az Arka Gdynia hosszabbítást követően 83-73-ra legyőzte a CCC Polkowicét a Lengyel Kupa fináléjában.

A Polkowice az első percekben 6-2-es előnyre tett szert, de a folytatásban a Gdynia került előnybe. 10 perc után 18-17-re mentek. A második etapban 25-24 után 12-2-es etappal 36-27-re léptek el. Az ekkor kialakított differencia pedig a félidőig megmaradt a felek között. A nagyszünetben 42-33-as állást rögzíthettünk. A Gdynia keretében Maryia Papova 12 egységnél járt, míg a Polkowice oldalán a 10 pontos Denesha Stallworth volt a legeredményesebb.

A harmadik negyedben 57-42-re ellépett a Gdynia és úgy nézett ki, hogy ezzel el is dőlt a győztes kiléte. A negyedik szakasznak 59-48-ról futottak neki a felek. A Polkowice nagy hajrába kezdett és gyorsan lefaragta a hátrányát. Weronika Gajda az egyetlen találatát szerezte a döntőben, ami egy tripla volt és ezzel 61-60-nál átvette a vezetést a CCC. Az utolsó három percben 67-63-ra ellépett a Polkowice, de a Gdynia átlendült a holtponton: Rebecca Allen duplájával 67-67-nél egyenlítettek, így jöhetett a ráadás.

A hosszabbításba fordulva lendületben maradt a Gdynia. Másfél perc alatt 74-67-re szakadtak el és innen a Polkowice már nem tudta szorossá tenni a folytatást. A legnagyobb különbség 13 pont volt a felek között. A gdynia-i ünnepelés közepette Artemis Spanou triplája alakította ki a 83-73-as végeredményt. A győztes gárda legeredményesebbje az MVP-nek is megválasztott 18 pontos Barbora Balintova lett.

Fotó: basketligakobiet.pl

Arka Gdynia – CCC Polkowice 83-73 (18-17, 24-16, 17-15, 8-19, 16-6)