Az Arras és az Elitzur Ramla már elõdöntõs az Európa Kupában

:

:

Szerdán a nõi kosárlabda Európa Kupában két negyeddöntõ visszavágóját rendezték. Az Elitzur Ramla másodszor is legyõzte a Gran Canariát és ezzel kettõs gyõzelemmel jutott a négy közé és ugyanígy tett az Arras is. A francia gárda hazai pályán kiütötte a Novoszibirszket.

A Gran Canaria és az Elitzur Ramla találkozója kevés izgalmat vetített elõre, mivel az izraeli együttes 24 ponttal nyerte az elsõ meccset és ekkora hátrányt lehetetlennek tûnt ledolgozni. Azok után pedig fõleg nehéz helyzetben voltak a spanyolok, hogy az elsõ negyed végén 14-24-re mentek a vendégek. A folytatásra már minden lényeges kérdés eldõlt, így az Elitzur Ramla kicsit kiengedett, a hazaiak pedig mindent megtettek azért, hogy legalább gyõzelemmel búcsúzzanak a sorozattól.

Az utolsó 3 perc 66-67-es vendég elõnyrõl indult. A végjáték azonban ismét a vendégeké volt, Willingham pontjai után újra 6 pontra ugrott a különbség, a vége pedig 72-76 lett. Az Elitzur Ramla legjobbja a 16 pontot és 8 lepattanót szerzõ Le’Coe Willingham volt.

Gran Canaria – Elitzur Ramla 72-76 (14-24, 13-18, 23-15, 22-19)
1. mérkõzésen: Elitzur Ramla – Gran Canaria 78 – 54
Továbbjutott az Elitzur Ramla 154 – 126-os összesítéssel.

Az Arras és a Novoszibirszk találkozója már nagyobb izgalmakat ígért, miután a franciák 9 ponttal gyõztek Oroszországban. A Novoszibirszk azonban nem tudott megújulni az elsõ összecsapás óta, így amikor 29-16-ra megnyerte az elsõ negyedet a házigazda Arras, lényegében eldõlt a továbbjutó kiléte.

A folytatásban már nem nõtt látványosan a különbség. A vége 87-65 lett. A francia csapat legjobbja a 17 pontot és 5 lepattanót is szerzõ Pauline Akonga volt.

Arras – Dinamo – GUVD Novoszibirszk 87-65 (29-16, 18-15, 21-19, 19-15)
1. mérkõzésen: Dinamo – GUVD Novoszibirszk – Arra 67 – 76
Továbbjutott az Arras 163 – 132-es összesítéssel.