Az Atlanta, a Dallas és a Phoenix a pénteki meccsek nyertesei

:

:

Péntekrõl szombatra virradóra három találkozót rendeztek a WNBA-ben. Rövid összefoglaló a játéknapról.

A Phoenix Mercury 96-79-re legyõzte a Chicago Sky csapatát. Bár a Sky együttesébe visszatért kisebb kihagyás után Allie Quigley, de így is rendkívül egyoldalú meccs kerekedett. A Mercury már az elsõ percekben állva hagyta riválisát és végig vezettek. Az elsõ etap végén 23-10 állt az eredményjelzõn. Ezt követõen a Sky 10-15 pont között meg tudta fogni a meccset, sõt a negyedik negyedben egyszer 72-65-ig felkapaszkodott. Ennél közelebb azonban nem került. A végjátékban ismét ellépett a Mercury, melynek keretében Brittney Griner 24, Diana Taurasi 18 pontot ért el.

Jelentõs magyar érdekeltség mellett zajlott a mérkõzés. A Mercury keretében Yvonne Turner 11 perc alatt 2 pontot, 2 gólpasszt és 1 lepattanót szerzett. A Sky gárdájában Alaina Coates 16 percet töltött a pályán, 2 lepattanó és 1 gólpassz került a neve mellé. Allie Quigley 24 és fél perc alatt 9 ponttal, 4 gólpasszal, míg Courtney Vandersloot 26 perc alatt 10 ponttal, 6 gólpasszal zárt.

A Dallas Wings 89-83-ra múlta felül az Indiana Fever-t. A még nyeretlen Indiana Fever Candice Dupree nélkül is kemény csatára tudta kényszeríteni a Dallast. A második negyedben 46-33-nál 13 ponttal vezettek. A félidõre 48-44-re felzárkózott a Wings és innentõl végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A negyedik negyedben Skylar Diggins Smith, aki 35 pontjából 10-et ebben a szakaszban szerzett, állt a dallasi gárda élére. Végül a hajrában tudták bedarálni a riválisukat. Az Indiana Fever együttesében Erica McCall 32 perc alatt 9 pontot, 11 lepattanót ért el.

Az Atlanta Dream 87-83-ra verte a Las Vegas Aces-t. A két csapat között az elsõ félidõben nem alakult ki nagy különbség, a Dream a szünetben 38-32-re ment. A harmadik negyedben hagyta állva riválisát az atlantai gárda. Egy 8-0-s sorozat végén már 54-37-es elõnyben voltak. A záró szakaszban is sokáig 10 egység feletti különbséget regisztrálhattunk. Két perccel a lefújás elõtt 87-75 állt az eredményjelzõn. A hajrában felzárkózott az Aces, de a Dream végül behúzta a gyõzelmet. Tiffany Hayes 24, Angel McCoughtry 23 pontot ért el.

Las Vegas Aces – Atlanta Dream 83-87 (17-16, 15:22,25-29, 26-20)
Indiana Fever – Dallas Wings 83-89 (23-22, 25-22, 17-18, 18-27)
Phoenix Mercury – Chicago Sky 96-79 (23-10, 26-25, 23-27, 24-17)