Az Atomerőmű KSC Szekszárd nyerte a juniorok “B” döntőjét

Atomerőmű-KSC Szekszárd - UNI Győr NKA 76-56 (18-7, 14-16, 27-19, 17-14)

Nemzeti Leány Junior Bajnokság "B" döntő 2023, döntő - (országos 9. helyért)
Nyíri Péter Patrik, Váczi Mihály

Atomerőmű-KSC Szekszárd: Csákvári 17/6, Szücs 33, Sámóczi 10, Berekali 4/3, Nyári 7. Csere: Baka, Horog 4, Balla, Vajda, Wolf 1, Rácz.

UNI Győr NKA : Sághi 10, Jakubovics 3/3, Oláh, Mihály 18/3, Küllõs 18/3. Csere: Kozma. Szabó 2, Tóth 2, Szamos, Molnár-Bodó 3.

Fotó: Nyíregyházi Kosáruli

A Nemzeti Leány Junior Bajnokság nyíregyházi “B” döntőjének fináléjában az Atomerőmű KSC Szekszárd 76-56-ra legyőzte az UNI-Győr NKA gárdáját. Ezzel a szekszárdiak szerezték meg az országos 9. helyet.

A juniorok “B” döntőjének fináléjában villámrajtot vettek a szekszárdiak. Berekali Petra és Csákvári Viktória tripláival, illetve Szücs Gréta hat pontjával négy perc alatt 12-2-es előnyre tett szert a KSC. A győriek pontszerzője Sághi Kata volt. A folytatásban is a szekszárdiak akarata érvényesült. Az első szakaszban a legnagyobb különbség 14 pont volt a felek között. A negyed hajrájában szépítettek a győriek, 10 perc után 18-7 állt az eredményjelzőn. A második szakasz első fele pontszegény, küzdős játékot hozott. Küllős Kíra és Szücs Gréta felelt a pontokért. Hat percen át mindössze a kettőjük találatait jegyezhettük fel.

Küllős Kíra triplájával 22-14-re szépített a Győr. Nem sokat kellett várni és büntetőből Sághi Kata is feliratkozott a pontszerzők listájára a második negyedben. Szücs Gréta és Sámóczi Zsófia gondoskodott arról, hogy ezen 10 pont környékén maradjon a szekszárdi előny. A félidőben 32-23 állt az eredményjelzőn. Szekszárdi oldalon Szücs Gréta már 20 pontnál és 7 lepattanónál járt. A győriek legeredményesebbje a 11 pontos Küllős Kíra volt. A harmadik negyed elején Mihály Panna és Jakubovics Eszter tripláival még 10 pont alá zárkózott a Győr. A 37-29-nél rögzített 8 pontos különbségnél közelebb azonban nem kerültek ezen a délutánon.

Sorrendben Csákvári Viktória, Szücs Gréta, Sámóczi Zsófia és Horog Betta villant meg a szekszárdiaktól, így 47-29-re elléptek. Ez 10-0-s futás volt, mely megalapozta a végeredményben is látható különbséget. A győri kosárcsendet Küllős Kíra két duplája törte meg, de ekkor már stabilan őrizte előnyét a Szekszárd. A különbség 54-34-nél érte el a 20 pontot. Ebből a harmadik negyed hajrájában valamennyit faragott a Győr, de 30 perc után így is 59-42-re mentek a szekszárdiak. A záró szakasz első pontja még Küllős Kíra büntetőjéből született. 63-43-nál azonban ismét elérte a 20 pontot a differencia. Sőt ezt is tudta növelni a Szekszárd, Nyári Döniz triplája és Csákvári Viktória duplája után már 76-50 állt az eredményjelzőn. A hajrában szépített a Győr, magabiztos szekszárdi sikerhez azonban nem fért kétség.

Az Atomerőmű KSC Szekszárd 76-56-os győzelme alkalmával Szücs Gréta 33 ponttal és 12 lepattanóval zárt, míg Csákvári Viktória 17 egységig jutott. A győrieknél a 18-18 pontos Mihály Panna és Küllős Kíra voltak a legeredményesebbek.

A helyosztók teljes eredménylistája ITT olvasható.