Az Atomerőmű KSC Szekszárd nyerte a Sió Kupát

:

:

Az 51. Sió Kupa záró napján az Atomerőmű KSC Szekszárd 68-63-ra legyőzte a PEAC-Pécs együttesét. Ezzel a szekszárdiak sorozatban negyedszer, összességében nyolcadik alkalommal hódították el a trófeát.

Érződött, hogy a torna harmadik napjához érkezett a mezőny. Idegesen kezdtek a csapatok, több kisebb-nagyobb pontatlanság becsúszott a játékba. Az első negyed második felében 6-5 után a pécsiek kaptak el egy jobb sorozatot, amivel a játékrész végére 15-5-re léptek el. A második negyedre rendezték a sorokat a hazaiakat és 24-22-re felzárkóztak, majd a vezetést is átvették. A félidő hajráját kiegyenlített játék jellemezte. Végül a nagyszünetben 35-33-ra a PEAC ment.

A harmadik negyedben közel két percet kellett várni az első találatra, ekkor viszont 35-35-nél egyenlített a Szekszárd. Ebben a szakaszban váltott vezetéssel haladtak a felek. Az utolsó 10 percnek 51-48-as hazai vezetésről futottak neki a csapatok. Ez a periódus két nagy fordulatot tartogatott. Előbb ellépett 62-53-ra a PEAC, majd innen nagy hajrába kezdett a KSC és az utolsó öt percben 12-0-s futással fordított. Az utolsó percben a Szekszárd már nem engedte ki a kezéből a sikert, így veretlenül nyerte a Sió Kupát.

Atomerőmű KSC Szekszárd – PEAC-Pécs 68-63 (5-15, 28-20, 18-13, 17-15)

Atomerőmű KSC Szekszárd: Studer Ágnes 18/3, Cyesha Goree 14/3, Bálint Réka 13/3.

PEAC-Pécs: Wentzel Nóra 16/6, Ilina Selcova 12/6, Paula Strautmane 10.

Fotó: Jantner Zsolt / Atomerőmű KSC Szekszárd