USA - Ausztrália 70-52 (18-14, 18-14, 19-10, 15-14)

FIBA U19 Women's Basketball World Cup 2021, döntő
Magyarország, Debrecen
Salins, Mendoza Holgado, Paez Arteaga

USA: Clark 9/3, Fudd 5/3, Paopao 10/6, Citron 10/6, Betts 9. Csere: Johnson 15/9, Verhulst 3, Feagin 2, Ware 7.

Ausztrália: Deeble 13/9, Melbourne 7/3, Swain 5/3, Prior 4, Evans 8/6. Csere: Loughridge, Pollerd 9/9, Puoch 6, Borlase.

A 2021-es U19-es világbajnokság döntőjében az Egyesült Államok 70-52-re legyőzte Ausztráliát és ezzel megvédte címét. USA kilencedik alkalommal szerzett világbajnoki címet ebben a korosztályban.

Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok. Az ausztrálok 14-13-as vezetése után az utolsó két és fél percet 5-0-ra hozták az amerikaiak és így az első negyed végén 18-14-re vezettek. Diamond Johnson egymaga 8 pontot szerzett az első szakaszban az amerikaiaknál. A második negyed első négy percében sem változott a játék képe. Ekkor még 26-24-re vezettek az ausztrálok. USA azonban innen ritmust váltott és 12-2-es sorozattal zárták a félidőt.

A 36-28-as nagyszünetben már nyolc pontszerzője volt az amerikai csapatnak és 27-21-re vezettek a lepattanócsatában. A harmadik negyedben közel öt percig nem talált be Ausztrália. Ezt kihasználva 47-28-ra elszakadt USA. Innentől kezdve a győztes kiléte már nem lehetett kérdés. Becsülettel küzdött Ausztrália és 20 pont fölé nem engedte a hátrányát. Sőt, az 55-38-ról induló záró szakaszban még 57-44-re felzárkóztak. A hajrában visszaugrott 20 pont környékére az amerikai előny, a vége 70-52 lett.

Az Egyesült Államok komoly erődemonstrációt tartva veretlenül hódította el a trófeát. A döntőben Diamond Johnson 15, Te-Hina Paopao és Sonia Citron 10-10 egységig jutott. Az ausztráloknál Kate Deeble zárt 13 ponttal. A finálé után megtartották a torna eredményhirdetését, mely során kiosztották az egyéni díjakat. Az MVP Caitlin Clark lett.