Az Egyesült Államok csoportgyõztes, Szerbia nagy lépést tett a negyeddöntõ felé

:

:

Pénteken és szombaton kora hajnalban immár a hetedik játéknapját rendezték az olimpiai nõi kosárlabda tornának. A B-csoport küzdelmei zajlottak, mely során a címvédõ Egyesült Államok a veretlenek csatájában legyõzte Kanadát és megnyerte a csoportot. Szerbia pedig Kína ellen nyert rangadót, amivel óriási lépést tett a negyeddöntõbe kerülés felé vezetõ úton. A nap záró mérkõzésén Spanyolország érvényesítette fölényét Szenegál ellen. Összefoglaló és statisztikák.

Szerbia – Kína 80-72 (24-14, 16-20, 26-9, 14-29)

Nyugodtan mondhatjuk, hogy sorsdöntõ mérkõzéssel kezdõdött a torna hetedik játéknapja. A B-csoportban Szerbia 80-72-re legyõzte Kínát és ezzel megszerezte elsõ gyõzelmét az ötkarikás játékokon. Sokat ér ez a siker, ha a folytatásban a papírforma szerint alakulnak az eredmények, tehát az utolsó fordulóban Szerbia legyõzi Szenegált és Kína kikap az Egyesült Államoktól, akkor az Európa-bajnok bejut a legjobb nyolc közé.

A szerbek kezdték jobban a mérkõzést, az elsõ negyed végén 24-14-nél 10 egységgel jártak elõrébb. A második szakasz Kínának sikerült jobban, gyorsan felzárkóztak, sõt 34-32-nél vezettek is. Erre azonban a szerb csapat a félidõig 8-0-val válaszolt és 40-34-es elõnyben voltak 20 perc után. Az Európa-bajnok a harmadik negyedet újabb 8-0-val indította, ez összességében már 16-0-s széria volt és 48-34-re lépett el.

A játék minden elemében jobbnak bizonyultak a szerbek, akiknél a 23 pontos Ana Dabovic-tól és a 20 pontos Sonja Petrovic-tól extra egyéni teljesítmény érkezett. A két csapat között a különbség a 25 pontot is elérte. A 66-43-ról induló záró szakaszban ismét idõ elõtt leengedett Szerbia, de ez nem bosszulta meg magát, mint Kanada ellen. Bár Kína 29-14-re megnyerte a játékrészt, de gyõzelmi esélyeik nem voltak.

Kanada – USA 51-81 (16-18, 6-18, 14-24, 15-21)

Az Egyesült Államok gyõzelmével folytatódott a pénteki program. A címvédõ a veretlenek csatáján 81-51-re múlta felül Kanadát. Ezzel a sikerével az amerikai válogatott matematikailag is megnyerte a B-csoportot. A mérkõzés az Egyesült Államok fellépésein megszokott forgatókönyv szerint alakult. Az elsõ negyedben még kiválóan tartotta a lépést Kanada, 5-2-re vezettek is és 10 perc után mindössze 18-16-os elõnyben volt az amerikai csapat.

A második negyedre szigorítottak a védekezésükön Geno Auriemma tanítványai, támadásban pedig ritmust váltottak. Kanadának a második szakaszban 10 mezõnykísérletébõl mindössze 1 volt sikeres. A félidõhöz közelítve 10 pont fölé nõtt a különbség. A szünetben 36-22-re vezetett a címvédõ. A harmadik negyedben gyorsan nõtt a differencia, 52-32-nél lépte át a 20 pontot és ezzel a lényeges kérdések le is zárultak. Kanada végig motivált és szervezett játékkal rukkolt elõ, nem engedtek könnyû pontokat az amerikaiaknak. Már a 60-36-ról induló záró szakasz elõtt egyértelmû volt, hogy ezen a meccsen a címvédõ nem éri el a 100 pontot. A gyõztes csapat legeredményesebbjének a 12-12 pontos Maya Moore és Diana Taurasi bizonyult.

Spanyolország – Szenegál 97-43 (26-11, 20-8, 25-13, 26-11)

A játéknap záró mérkõzésén Spanyolország 97-43-ra kiütötte Szenegált. A két csapat nem volt egy súlycsoportban, Laia Palau dudaszós triplája után már az elsõ negyed végén 26-9-re vezetett a spanyol csapat. A félidõben 46-19 állt az eredményjelzõn és a végig motiváltan játszó európai csapat maximális koncentrációval hozta le a teljes meccset, így alakult ki a nagy differencia. Lucas Mondelo minden játékosának legalább 5 percet adott a bizonyításra. A legeredményesebb a 18 pontot és 12 lepattanót jegyzõ Astou Ndour lett, akinek a helyzete abból a szempontból pikáns volt ezen az estén, hogy szenegáli felmenõkkel rendelkezik.