Az Egyesült Államok lesz a magyar válogatott ellenfele a világbajnoki elődöntőben

USA - Spanyolország 98-64 (30-18, 20-17, 29-14, 19-15)

FIBA U19 Women's Basketball World Cup 2021, negyeddöntő
Magyarország, Debrecen
Marques, Smiljanic, Stepanenko

USA: Clark 17/9, Fudd 7/3, Paopao 11, Citron 15, Betts 16. Csere: Johnson 13/3, Wolfenbarger, DeBerry, DeBerry 2, Verhulst 13, Ware 4.

Spanyolország: Llobera 2, Estevez 6, T. Otero, Mateo 2, Rodriguez 8. Csere: Contell 20/12, B. Otero 5/3, Iznajar 13/6, Romero 2, Garfella 4, Cilla 2.

A debreceni U19-es világbajnokság negyedik negyeddöntőjében a címvédő Egyesült Államok 98-64-re legyőzte Spanyolországot. Ezzel eldőlt, hogy a magyar válogatott ellenfele a szombaton 17 óra 30 perckor kezdődő elődöntőben USA lesz,

Villámrajtot vettek az egész tornán magabiztosan menetelő amerikaiak. Hat perc alatt 20-4-re léptek el és úgy nézett ki, hogy még a papírforma által ígértnél is nagyobb különbség lehet. Spanyolország azonban felvette a ritmust és a keménységet, így a negyed hajrájában 25-16-nál 10 egység alá faragták a hátrányukat. Végül 10 perc játékot követően 30-18 állt az eredményjelzőn.

A második szakasz elején is tartotta a lépést Spanyolország. Minden elismerést megérdemel a csapatuk. Négy perc után 33-27-re felzárkóztak. Innen rákapcsolt USA és 45-34-nél visszaállították a kétszámjegyű előnyüket. A félidőben már 50-35 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyed első  találatát még a spanyolok jegyezték, de a következő négy percben 61-40-nél a lélektani 20 pont fölé ment a differencia. Innentől már látványosan kiütközött a két együttes közötti fizikális különbség. Szebbnél szebb megoldásokat láthattunk az amerikaiaktól, akik a harmadik etap végén már 79-49-re mentek.

A záró szakaszban kiegyenlítettebb mederben haladt a küzdelem. Mindkét nemzet gondolt a folytatásra. Végül pályára kerültek az addig kevesebb lehetőséget kapó játékosok. Mindkét szakmai stáb 11-11 főt forgatott. A fáradó spanyol csapat játékába a kelleténél több fault került és emiatt kicsit töredezettebb lett a játék.

Összességében az erőviszonyoknak megfelelően érvényesítette fölényét a címvédő. Caitlin Clark 17, Lauren Betts 16 pontot ért el. A spanyoloktól Claudia Contell 20 pontját kell kiemelni.