Nagyvilág

Az Egyesült Államok nyerte az Amerika-bajnokságot

:

:

A hajnali órákban lezárult a 2021-es Amerika-bajnokság. Az aranyérmet az Egyesült Államok válogatottja szerezte meg.

A fináléban, melyet egy kisebb áramszünet is megszakított, az Egyesült Államok 74-59-re verte Puerto Ricót. Az első negyed végén 21-17-re, a félidőben 36-34-re vezetett Puerto Rico. A harmadik negyedben hagyta állva riválisát USA. A játékrész első hat perében 17-4-es futást mutattak be, amivel 51-40-re fordítottak.

Az utolsó 10 percnek 55-47-ről futottak neki a csapatok. Az Egyesült Államok végig 10 pont felett menedzselte előnyét és így összességében magabiztosan hódította el a trófeát. Rhyne Howard 22 pontot ért el, Aliyah Boston 17 pont, 19 lepattanós dupla-duplával zárt. Puerto Rico legeredményesebbje a 18 pontos Jennifer O’Neill volt.

A bronzmérkőzésen Brazília két hosszabbítást követően 87-82-re győzte le Kanadát. Clarissa Dos Santos és Tainá Paixão 19-19 pontot ért el, míg kanadai oldalon Laeticia Amihere jutott 22 egységig.

Döntő
Puerto Rico – USA 59-74 (21-17, 15-17, 11-21, 12-19)

Bronzmérkőzés
Kanada – Brazília 82-87 (16-16, 18-13, 9-29, 25-10, 9-9, 5-10)

A torna MVP-je Rhyne Howard (USA) lett, míg mellette az All-Star ötösbe Clarissa Dos Santos (Brazília), Elissa Cunane (USA), Manuela Rios (Kolumbia) és Jennifer O’Neill (Puerto Rico) került.