Nagyvilág

Az Egyesült Államok nyerte az Amerika-bajnokságot

Nem született meglepetés, az Amerika-bajnokság vasárnapról hétfőre virradóra rendezett döntőjében az Egyesült Államok 67-46-ra legyőzte Kanadát.

A nagy különbség ellenére kifejezetten jó iramú, élvezetes mérkőzést láthattunk, ahol Kanada 15 percen át kiválóan tartotta magát. USA 23-21 után 11-3-as sorozattal zárta a félidőt. A 34-24-ről induló harmadik negyedben pedig megduplázta előnyét és ezzel gyakorlatilag el is döntötte a győztes kilétét. A negyedik negyedben végig 20 egység környékén mozgott a differencia.

A 67-46-os siker alkalmával Dawn Staley együttesében a magas játékosok domináltak. Tina Charles dupla-duplát (12 pont, 11 lepattanó) ért el, de mellette Sylvia Fowles (12 pont) és Stefanie Dolson (10 pont) is eredményesen játszott.

A bronzérmet Brazília szerezte meg, miután Puerto Ricót 95-66-ra legyőzték.

Kanada – USA 46-67 (9-14, 15-20, 14-23, 8-10)