Az élcsapatok kötelezõ gyõzelmével zárult az év Törökországban

:

:

Szombaton és vasárnap rendezték a Török bajnokság 14. fordulóját. Meglepetések nélkül kezdõdött az alapszakasz második köre.

A listavezetõ Galatasaray az Adana Bots vendége volt. Vajda Annáék már az elsõ negyed végére 11 pontos hátrányba kerültek. A 43-26-os félidõ után a harmadik negyedben a 20 pontot is elérte a differencia. A Galata végül 77-54-es gyõzelmet aratott. Vajda Anna 29 perc alatt 7 pontot és 10 lepattanót jegyzett. A Galatasaray keretében a két spanyol válogatott remekelt. Alba Torrens 15, Sancho Lyttle 14 pontot szerzett.

A másik magyar érdekeltségû találkozón Horti Dóráék szintén vereséget szenvedtek. A Canik 77-64 arányban maradt alul a Homend Antakya otthonában. A félidõre 20 pontos különbség alakult ki és bár a Canik a harmadik negyedben megfelezte a hátrányát, gyõzelmi esélyei nem voltak. Horti Dóra 35 és fél perc alatt 14 pontig és 7 lepattanóig jutott.

A Fenerbahce visszavágott a Ceyhan Belediye együttesének az elsõ fordulóban elszenvedett vereségért és ezúttal 85-65-ös gyõzelmet ünnepelhetett. A Fener a 16 pontos Angel McCoughtry vezérletével a második negyedben hagyta állva riválisát. A keretükbõl McCoughtry mellett még öten jutottak 10 pont fölé.

A Kayseri KASKI-nak sem volt nehéz dolga. A Tarsust 82-61-re gyõzték le. Itt is kereken 20 pontos differencia alakult ki a félidõre. A gyõztes csapat legeredményesebbje a 16 pontig és 8 lepattanóig jutó Nuria Martinez volt.

Mersin BSB – TED Ankara 66-55
Besiktas – Orduspor 70-68
Kayseri KASKI – Tarsus Belediye 82-61
Fenerbahce – Ceyhan Belediye 85-65
Botas – Galatasaray Odeabank 54-77
Konak Belediyesi – Istanbul Universitesi BGD 57-70
Homend Antakya – Canik Belediye 77-64