Az élcsapatok nem botlottak Törökországban

:

:

A hétvégén a 9. forduló mérkõzéseit rendezték Törökországban. A bajnoki rangadóról, melyen a Cukorova legyõzte a Botas-t, már beszámoltunk. Most következzen a teljes összefoglaló.

A Cukorova megõrizte a veretlenségét, miután 78-56-ra felülmúlták a Botas-t. A harmadik negyed 18-2-es futása döntött. A vereség ellenére Krivacevic Tijana jó meccset zárt. 28 percet töltött a pályán és ez idõ alatt 10 pont, 8 lepattanó és 2 szerzett labda került a neve mellé.

A Hatay 83-70-es gyõzelmet aratott Adanában. Nehezen született meg az Euroliga gárda elõzetesen kötelezõnek elkönyvelt gyõzelme. A harmadik negyed végén még csak 60-58-ra vezettek. A záró szakaszt 7-2-es sorozattal indította a Hatay és az ekkor megszerzett elõnyét már végig õrizte. A 24 pontos Hind Ben Abdelkader lett a legeredményesebb, míg Marica Gajic 19 ponttal és 12 lepattanóval dupla-duplát ért el.

A Fenerbahce 90-62-re verte a Canik alakulatát. A félidõben még csak 13 pontos differenciát regisztrálhattunk, de a folytatásban gyorsan eldõlt a gyõztes kiléte. Bria Hartley 17 ponttal lett a legeredményesebb, míg Anastasiya Verameyenka és Kiah Stokes 12-12 egységig jutott.

A további eredményeket tekintve a Galatasaray 15 ponttal verte az Istanbul Universitesi-t. A Besiktast viszont kellemetlen meglepetés érte az Izmit otthonában.

Bellona Kayseri – Bodrum 81-56