Atomerőmű KSC Szekszárd - ELTE-BEAC Újbuda 85-61 (28-9, 18-17, 21-18, 18-17)

Szekszárd, Városi Sportcsarnok
Nyilas I., Györfy R., Jakab L. (Farkas Z.)

Atomerőmű KSC Szekszárd : Miklós 4, Studer 18/12, Gereben 20, Krnjic 2, Goree 10. Csere: Mányoky 14/3, Friskovec 9/3, Bálint 8, Horváth, Holcz.

ELTE-BEAC Újbuda: Ivanova 2, Czank 10/9, Boros J. 7/3, Mérész 4, Barnai 9/3. Csere: Joseph 9/3, Koch 5/3, Katona 4, Orosz, Boros B. 3, Zsámár 3/3, Juhász 5.

A bajnokság 14. fordulójában az Atomerőmű KSC Szekszárd 85-61-re legyőzte az ELTE-BEAC Újbudát.

A mérkőzés elején Studer Ági, Cyesha Goree és Gereben Lívia találataira még Mérész Beatrix és Barnai Judit válaszolt. Egészen az első szakasz feléig nem alakult nagy különbség a felek között. A kiváló ritmust elkapó, rendkívül fókuszáltan játszó Szekszárd végül 11-9 után robbantott. Négy és fél perc alatt Zseljko Djokics tanítványai 17-0-s futást mutattak be, amivel az első negyed végén 28-9-re vezettek. Jól mutatja a Szekszárd formáját, hogy a 16 mezőnykísérletéből 10-et értékesített az első 10 percben és már 5 szerzett labdája volt. A második szakasz első fele döntőnek bizonyult, végül 23-0-nál, azaz 34-9-nél állt meg a KSC nagy futása. A BEAC kosárcsendjét Koch Dóra triplája törte meg, de a második negyed közepéig hasonló ütemben nőtt a differencia. 15 perc után 43-16-ra ment a Szekszárd.

A BEAC tartását dicséri, hogy a jelentős hátránya ellenére nem engedte el a meccset. Balogh Judit bő rotációt alkalmazott. Már az első félidőben pályára léphettek az eddig kevesebb lehetőséget kapó játékosok. A fővárosi gárda új impulzusokat kapott ezáltal és 43-23-ra szépített. Zseljko Djokics idő is kért a félidő hajrájához közelítve. Valamivel csendesebb mederben folytatódott a mérkőzés, így a nagyszünetre maradt a 20 pontos differencia. A 46-26-os félidőt követően a harmadik negyed elején Czank Tímea triplájával és Gergana Ivanova duplájával 46-31-re felkapaszkodott a BEAC, ami egy 15-3-as futás volt. Studer Ági hármasa és Cyesha Goree ziccere szakította meg a szekszárdiak kosárcsedjét, de erre még Czank Tímea és Mérész Beatrix válaszolt, amivel 51-36-ra módosították az eredményt. A mérkőzés legkiegyenlítettebb időszaka volt ez.

Időkérés után ismét szigorított védekezésén a KSC. Eközben támadásban is jöttek extrák hazai oldalon, betalált Gereben Lívia és Bálint Réka, majd Studer Ági triplát értékesített. Két és fél perc alatt 9-0-val 60-36-ra elszakadt a Szekszárd. Innentől kezdve 20 ponton belülre nem engedte riválisát a házigazda. Az utolsó 10 percnek 67-44-ről vágtak neki a felek. A záró etapot 7-0-val indította a KSC így 71-44-re lépett el.  Dana Evans és Nikolina Milics nélkül is komoly erőt tud mutatni a bajnokságban a Szekszárd. Rendre jól szállnak be a mérkőzésbe a KSC fiataljai, akik ezúttal is tartották a ritmust. Balogh Judit 75-45-nél rendelte magához a tanítványait, hogy az utolsó percekre rendezze a sorokat. A hajrában faragott a hátrányából a BEAC, így alakult ki a 85-61-es végeredmény.