Az elsõ három nem hibázott Spanyolországban

:

:

Péntektõl vasárnapig rendezték a spanyol élvonal 14. fordulóját. A tabella elsõ három helyezettje nem hibázott. Összefoglaló.

A listvezetõ Gironát a ceglédi Leia Dongue bemutatkozása miatt követtük. Egyoldalú találkozón 84-34-re kiütötték a Mann Filter Casablancát. Már a 28-7-es elsõ negyed eldöntötte az összecsapást. A 47-10-es félidõt követõen valamivel kiegyenlítettebb mederben haladt a küzdelem, de természetesen nem lehetett kérdés a gyõztes kiléte. Leia Dongue 14 perc alatt 4 ponttal, 2 lepattanóval és 1 szerzett labdával zárt. A Girona 13. sikerét ünnepelhette és õrzi elsõ helyét a tabellán.

A Salamanca 69-59-re verte a Valenciát. Az elsõ félidõben fej-fej mellett haladt a két gárda, a félidõben 31-27-re vezetett a Valencia. A meccset a harmadik negyed döntötte el, melyet 27-12-re nyert a címvédõ Salamanca. Angelica Robinson 15, Elin Eldebrink és Silvia Domingiez 12-12 ponttal zárt. Az Európa Kupa rájátszás elsõ meccsének másnapján, már pénteken este pályára lépett a Gernika. Ugyan fáradtan mozogtak, de a Galatasaray elleni bravúr után 76-71-re behúzták a kötelezõt a Sant Adria ellen.

A negyedik helyezett Cadi La Seu-t Angela Salvadores csapata az Ensino Lugo lepte meg, akik 19 pontos hátrányból álltak talpra ellenük. A harmadik negyedben 56-37-re elléptek. Eldõlni látszott a találkozó sorsa, de az Ensino Lugo nem adta fel és ez meghozta a gyümölcsét. A 62-53-ról induló záró szakaszban szinte extázisban játszottak a hazaiak. 69-65 után 13-0-s sorozattal zárta a meccset az Ensino Lugo és ezzel értékes gyõzelmet arattak. Angela Salvadores közel 38 perc alatt 15 ponttal, 2 lepattanóval, 2 gólpasszal zárt a meglepetést gárdában.

Némileg váratlanul az IDK Gipuzkoa is alulmaradt, a Bembibrétõl 63-59-re kaptak ki. Binta Drammeh pedig gyõztes meccsen debütált az Araski alakulatában.

IDK GIPUZKOA – EMBUTIDOS PAJARIEL BEMBIBRE PD 59-63
SPAR CITYLIFT GIRONA – MANN-FILTER CASABLANCA 84-34
LOINTEK GERNIKA BIZKAIA – SNATT´S FEMENÍ SANT ADRIÁ 76-71
PERFUMERIAS AVENIDA – VALENCIA B.C. 69-59
BAXI FERROL – NISSAN AL-QÁZERES EXTREMADURA 75-68
DURÁN MAQUINARIA ENSINO – CADI LA SEU 78-69
RPK ARASKI – QUESOS EL PASTOR 66-58