USA

Az első negyed 24-2-es futása alapozta meg a Phoenix sikerét

A Phoenix Mercury 96-86-ra legyőzte a Chicago Sky gárdáját a WNBA csütörtöki játéknapjának záró mérkőzésén.

A Sky 16-8-as vezetése után az első negyedben 24-2-es sorozattal került lépéselőnybe a Mercury. 10 perc után 32-18-ra mentek. A folytatásban a Sky felzárkózott, a félidő hajrájában 3 pontra is megközelítették riválisukat. Az első 20 percet azonban Diana Taurasi triplája zárta, amivel 55-49-es előnyre tett szert a Mercury.

A harmadik negyed forgatókönyve a másodikhoz hasonlított. A Sky egészen 60-59-re felkapaszkodott. Erre ismét Taurasi válaszolt távolról. Az utolsó 10 percnek a Mercury 80-67-es vezetéséről vágtak neki a felek. Itt nem volt kérdés a győztes kiléte. Az izgalmakat már csak az okozta, hogy másfél perccel a vége előtt a Sky vezetőedzője James Wade kiállítatta magát.

A Mercury együttesében Diana Taurasi és Brittany Griner 22-22 pontot ért el, Shatori Walker-Kimbrough 17 egységig jutott. A Sky legeredményesebbje a 21 pontos Courtney Vandersloot volt. Allie Quigley 13 pontot jegyzett, míg Gabby Williams 20 perc alatt 7 pontot és 3 lepattanót ért el.

Phoenix Mercury – Chicago Sky 96-86 (32-18, 23-31 ,25-18, 16-19)