ELTE-BEAC Újbuda - TFSE-MTK 63-78 (8-26, 19-16, 16-15, 20-21)

Budapest, Gabányi László Sportcsarnok
Nagy V., Csabai-Kaskötő B., Drenyovszki D. (Schäffer B.)

ELTE-BEAC Újbuda: Koch 7, Smith 4, Mérész 11, Szabó D. 13/12, Boros J. 12/3. Csere: Dusanic 9/3, Laufer 3/3, Juhász 4, Zsámár.

TFSE-MTK: Jenkins C. 13/3, Bernáth 15/9, Boros B. 3, Jenkins A. 20, Markovic 12/12. Csere: Németh 6, Herman 2, Kovács 2, Katona 5/3.

A 7. forduló nyitó mérkőzésén a TFSE-MTK 78-63-ra legyőzte az ELTE-BEAC Újbudát.

A játéknap fővárosi rangadóját hiányos összeállításban várta az ELTE-BEAC Újbuda, miután a szerdán szereplő keretéhez képest a meghatározó játékosok közül Czank Tímea és Iesha Small sem tudta vállalni a szereplést. A TFSE-MTK utoljára 10 nappal ezelőtt lépett pályára, de ez a kihagyás nem törte meg a lendületét. Három perc telt el a találkozóból, amikor hazai időkérés állította meg a játékot. A TFSE 13-2-re ellépett ezen rövid időszak alatt. Az első negyedet kiemelkedő dobóformával dominálták a vendégek, így 10 perc után már 26-8-as előnyben voltak.

A második etap elején a 20 pontot is átlépte a differencia. A játékrész feléhez Bernáth Réka és Boros Júlia triplaváltása után érkeztünk (36-15). Bernáth hármasa a TFSE 15. mezőnykosarát, közte 6. tripláját jelentette ezen a délutánon. A  félidőhöz közelítve már a vendégek dobóformája is visszaesett valamelyest, de még így is 42-27-es előnyben voltak. A félidei statisztikán azt láthattuk, hogy a TFSE 23-8-ra vezet a lepattanókban. Mindkét csapat 7-7 eladott labdánál járt, de a TFSE-nél, mely egyetlen büntetőt sem dobott az első félidőben, 4 szerzett labdát rögzítettek.

A harmadik negyed elején még 48-30-ra megugrott a TFSE, de ezt követően a BEAC kapott el egy jobb sorozatot. Szabó Dóra távolról villant meg, majd Latinka Dusanic és Janae Smith is betalált. A legszorosabb mérkőzésállást egy 13-2-es hazai futás végén 50-43-nál rögzíthettük. A BEAC ennél közelebb nem került. A harmadik szakaszt 7-0-val zárta a TFSE, majd az 57-43-ról induló negyediket 4-0-val folytatta. Ez a 11-0-s periódus pedig el is döntötte a rangadót. A BEAC 61-43 után még zárkózott, de az utolsó öt percre fordulva a 20 pontot is átlépte a differencia.