Az ELTE-BEAC az első döntős az egyetemi bajnokságban

TFSE - ELTE-BEAC 69-77 (17-19, 19-25, 19-16, 14-17)

Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, elődöntő

TFSE: Burján 17/3, Dömötör 7/3, Szabó 4, Király 11/3, Vígh 7/3. Csere: Kenyeres 3/3, Kelemen 16/6, SzabóGalli-Hirling, Budai.

ELTE-BEAC: Foltin 12, Mudra 5/3, Takács 17/6, Lendér 16/6, Nagyi 9. Csere: Horváth, Simoncsik, Vári 12/3, Majsa 5/3, Fabini 1.

Fotó: Sándor Ádám / ELTE-BEAC

A miskolci MEFOB FESZT keretében zajló Final Four első elődöntőjében az ELTE-BEAC 77-69-re legyőzte a TFSE-t.

Burján Laura és Lendér Lilla kosárváltása vezette fel az első elődöntőt. Az ELTE-BEAC kezdett élesebben. Nem telt el hat perc, amikor Takács Emese duplája után már 14-6-ra vezetett Laklóth Anna együttese. Az ELTE-BEAC 14 mezőnykísérletéből 7 sikeres lett az első 10 percben. Időkérés után rendezte sorait a TFSE és az első szakasz végére 19-17-re felzárkózott. Lendületben maradtak Kováts Gabriella tanítványai, így a második etap legelején Kelemen Barbara duplájával és triplájával 19-19-nél egyenlítettek, majd 22-21-nél a vezetést is átvették.

Fordulatosan alakult a második negyed. Kétszer is ellépett öt ponttal (26-21, 29-24) a TFSE. A félidőhöz közelítve azonban az ELTE-BEAC vette át az irányítást, egészen pontosan 10-2-es futással 34-31-re fordított. Takács Emese 9, Lendér Lilla 8 pontot szerzett ebben a szakaszban. A negyed hajrájában távoli dobásokkal erősítette meg vezetését Laklóth Anna csapata. A félidőt Nagyi Tímea duplája és Burján Laura büntetője zárta. Végül 20 perc után 44-36 állt az eredményjelzőn. Lendér Lilla 14, Takács Emese 12 pontnál járt, míg a TFSE legeredményesebbje a szintén 14 pontos Kelemen Barbara volt. Az ELTE-BEAC 29 mezőnykísérletéből 17 célt ért, közte 5 tripla. A TFSE-nél 29-ből 13 lett sikeres.

Fotó: MEFOB FESZT

A harmadik negyed elején kilenc pontra nőtt az ELTE-BEAC előnye. Egyedül a kihagyott büntetők okozhattak fejfájást az ELTE-BEAC számára. Ekkor ugyanis benne volt a játékban, hogy a lélektani 10 egységet is eléri a differencia. A harmadik szakasz második felében viszont a TFSE tudott újítani, így 48-40 után után 13-4-es futással 52-51-re zárkózott fel a címvédő és volt labdája a fordításhoz. Ezzel nem tudott élni. A negyed hajrájában pedig ismét megvillant távolról az ELTE-BEAC. Ezúttal Majsa Judit bizonyult eredményesnek. A záró szakasznak végül 60-55-ről futottak neki a csapatok. Óriási küzdelem jellemezte a találkozót.

A negyedik negyedben az első találatot Vári Anna szerezte, majd Nagyi Tímea is betalált, így 5-7 pont környékén látszott állandósulni az ELTE-BEAC előnye. Nagy erőket mozgósított a TFSE, Király Andrea duplája után 64-61-nél több lehetősége is adódott az egyenlítéshez. Ekkor azonban hiba csúszott a játékba a címvédőnél, miközben az ELTE-BEAC döntő szituációkban higgadt tudott maradni. Négy pontnál közelebb nem engedte riválisát Laklóth Anna csapata. Sőt, 69-65 után indításból, illetve 2+1-es helyzetet kiharcolva növelte előnyét. A különbség 74-65-nél az utolsó három percbe fordulva ismét elérte a 9 pontot. A hajrában még faragott a hátrányán a TFSE, de az ELTE-BEAC nem engedte ki a kezéből a vezetést és megérdemelt győzelmet aratott.