Az idei legjobb cseh örökrangadó volt

:

:

Csehországban az elmúlt héten véget ért a bajnoki alapszakasz. Szombaton megkezdõdött a középszakasz: a 12 csapatos élvonalat 6-6 csapatos alsó és felsõházra bontották és az együttesek itt egy újabb kört játszanak egymással. Ennek keretében ismét Frisco Brno-USK Praha rangadót rendeztek, mégpedig az idei évben a legjobbat.

A címvédõ USK Praha és a Brno az idei évadban ezt megelõzõen már háromszor találkozott. Mindegyik alkalommal a fõvárosiak diadalmaskodtak és ebbõl csak az október eleji mérkõzés volt szoros. Akkor csak hosszabbításban nyertek a prágaiak, de a találkozó összképéhez hozzátartozik, hogy a WNBA küzdelmei miatt Lubor Blazek több légiósára nem számíthatott azon az összecsapáson.

Múlt héten a Cseh Kupa fináléjában 29 pontos gyõzelmet arattak a prágaiak és most is úgy nézett ki, hogy sima lesz a mérkõzés, csak éppen másik elõjellel. A 27-26-os USK Praha vezetést hozó elsõ negyed után a szünetre 53-38-ra lépett el a Brno. Sõt, Jasmine Thomas triplája után a harmadik etap elején a 18 pontot is elérte a differencia.

A két csapat között a harmadik negyedben sokáig nem akart csökkenni a különbség. Alig 2 és fél perc volt vissza a játékrészbõl, amikor még mindig 69-52-re mentek a hazaiak. Az utolsó 12 perc azonban az Euroliga nyolcaddöntõjére készülõ prágaiaké volt. A harmadik etapot egy 10-0-s futással zárták és 69-62-re zárkóztak fel. A negyedik negyedben pedig tovább folytatta a nagy rohanást a címvédõ, Eva Víteèková és Lindsay Whalen pontjai után 71-71-nél egyenlítettek 5 perccel a lefújás elõtt.

A találkozó sorsa az utolsó másfél percbe fordulva dõlt el, ekkor Anna Montanana triplája után 81-76-ra meglógott az USK Praha és erre már nem volt válasza a jóval kevesebb embert forgató Brnónak. A vége 83-78 lett. A Brno legeredményesebbje Jasmine Thomas volt 23 ponttal. Az USK Prahánál DeLisha Milton Jones hiányában Eva Víteèková (23 pont, 6 lepattanó) és Anna Montanana (18 pont, 4 lepattanó) vállalta fel a vezérszerepet.

Frisco Brno – ZVVZ USK Praha 78-83 (26-27, 27-11, 16-24, 9-21)