Az Indiana és a Minnesota szerzett elõnyt a fõcsoportdöntõk során

:

:

Péntek hajnalban rendezték a fõcsoportdöntõk elsõ mérkõzéseit a WNBA rájátszásában. Az Indiana Fever és a Minnesota Lynx ünnepelhetett gyõzelmet.

Az Indiana Fever és az Atlanta Dream összecsapása során 33 percen át fej-fej mellett haladtak a csapatok. Igazán nagy különbség nem alakult ki. A szünetben 42-40-re az Indiana vezetett, három negyed után pedig 57-57 állt az eredményjelzõn. A negyedik szakasz elején Tangela Smith két tripláját követõen azonban 68-62-re lépett el a Fever. Ezt követõen mindent megtett az Atlanta, hogy közelebb kerüljön, de ez már nem sikerült.

2 perccel a lefújás elõtt 72-66-nál támadhatott az Atlanta, de Catchings elvette a labdát McCoughtry-tól és szerzett egy duplát, amivel végleg eldõlt a mérkõzés sorsa. A vége 82-74 lett. A gyõztes csapat legjobbjának a 25 pontos Tangela Smith bizonyult.

A Minnesota-Phoenix összecsapás nem hozott ekkora izgalmakat. A Lynx már egy negyed után 28-11-re vezetett. A Phoenix ugyan a félidõre faragott valamennyit a hátrányán, de a harmadik szakasz végére ismét 20 pont környékére hízott a differencia. A vége 95-67 lett. A Lynx-bõl öten is 10 pont felett dobtak, a legeredményesebb a 21 pontos Augustus volt.

Indiana Fever – Atlanta Dream 82 : 74 (21:24) (21:16) (15:17) (25:17)
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc állása 1-0 az Indiana Fever javára.

Minnesota Lynx – Phoenix Mercury 95 : 67 (28:11) (19:25) (27:19) (21:12)
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc állása 1-0 a Minnesota Lynx javára.