Az MTK nyerte a Hepp Kupát

:

:

A hétvégén rendezték Pasaréten a Hepp Kupát, melyet az MTK együttese nyert.

Szombaton került sor az elõdöntõkre, ahol az MTK nagy csatában 55-53-ra verte a Vasast. Ekkor az MTK az elsõ negyedben megszerzett 9 pontos elõnyét a félidõig õrizte. A Vasas a harmadik negyedben felzárkózott és innentõl kezdve egylabdás mérkõzés kerekedett, melyet végül Svitlica duplája döntött el az utolsó MTK támadásból. A másik ágon a Szekszárd 68-54-re verte az ELTE BEAC együttesét.

A vasárnapi helyosztók alkalmával a bronzmeccsen a Vasas érvényesítette a papírformát az ELTE BEAC ellen. A döntõben az MTK 80-59-re verte a Szekszárdot. Itt 12 percig volt nyílt a csata. 18-15 után egy 12-0-s szériával fordított az MTK és ezt követõen a Szabó Noémi vezette tolnai csapatnak már nem volt visszaút. A 41-34-es félidõ után Stevan Csupics együttese 25-10-re nyerte a harmadik etapot és innentõl kézben tartotta az irányítást. A döntõben Szvitlica 19, Vukov 15 pontig jutott a gyõztes csapatból.