Az MTK-TFSE nagy fölénnyel biztosította helyét a nyolc között

Mecsek-PVSK U23 - MTK-TFSE 51 -90 (9-19, 9-15, 16-22, 17-34)

Amatőr bajnokság, rájátszás az 1-16. helyért - 1. forduló

Mecsek-PVSK U23: Mayer 15/3, Csiki 10, Dömös 5/3, Séra 3/3, Emelieze 4. Csere: Kovácsfi 2, Jászberényi, Réger 3/3, Gyuró 2, Sánta 7, Bukovszky K.

MTK-TFSE: Dr. Gróf. 5/3, Vígh 8, Horváth 12, Hruby 22/9, Munkácsi 10/3. Csere: Polgár 5/3, Úr 4, Csoma 12, Suhajda 5/3, Varga 7/6.

Továbbjutott az MTK-TFSE 165-90-es összesítéssel.

Fotó: Hegedüs Gábor / MTK-TFSE

Az Amatőr bajnokság 1-16. helyért zajló rájátszásában a nyolcaddöntő párharc visszavágóján az MTK-TFSE 90-51-es győzelmet aratott a Mecsek-PVSK U23 otthonában. Ezzel az MTK-TFSE 165-90-es összesítéssel jutott tovább.

Az első mérkőzést a Városmajorban 75-39-re nyerte az MTK-TFSE, így nyitott kérdések nem maradtak a folytatásra. Az idén még nyeretlen pécsiek hazai pályán igyekeztek szorosabb találkozót kialakítani, de már az első negyed végére kétszámjegyűre nőtt az MTK-TFSE előnye. A 19-9-ről induló második szakaszban 21-14-nél még feljegyezhettünk egy hazai felzárkózást. Erre azonban 11-2-vel válaszolt az MTK-TFSE. A félidőben 34-18-ra mentek a vendégek.

A harmadik negyedből nem telt el öt perc és elérte a 20 pontot a differencia. Az utolsó 10 percnek 56-34-ről futottak neki a csapatok. Mindkét oldalon fellazult a védekezés. Rendkívül pontgazdag periódus kerekedett. Végül 34-17-re nyerte ezt a szakaszt az MTK-TFSE és ezzel 90-51-re magát az összecsapást is. Az MTK-TFSE riválisa a negyeddöntőben a DVTK U23 kiejtésével nagy meglepetést okozó BKG PRIMA Szigetszentmiklós II. lesz.