NKA Pécs - DVTK Akadémia 91-43 (26-14, 30-14, 26-9, 9-6)

Nemzeti Leány Junior Bajnokság, negyeddöntő
Budapest, Vasas Pasaréti Sportcentrum
Varga-Záray K., Gruber N., Balogh K. (Dernei G.)

NKA Pécs: Laczkó 11/3, Habling 15/3, Olawuyi 20, Kötő 15/3, Csényi 7. Csere: Kohn, Orbán, Nagy 18/12, Palásti 11, Drávecz 3, Szakolczi 2, Varga 2.

DVTK Akadémia: Kárpáti 2, Hajdu 2, Suhajda 9/6, Peitl 2, Oláh 8/6. Csere: Csoma 1, Nagy 2, Filep 1, János 4, Márkusz 7, Szarvas 3/3, Győri 2.

A Nemzeti Leány Junior Bajnokság negyedik negyeddöntője alkalmával az NKA Pécs 91-43-ra legyőzte a DVTK Akadémiát és ezzel bejutott legjobb négy közé. Az elődöntőben a Csata DSE lesz a riválisa.

Villámrajtot vett az NKA Pécs csapata, az első negyedben 22-3-as előnyre tettek szert. A folytatásban a DVTK rendezte sorait és a játékrész végére 26-14-re felzárkóztak. Ennél közelebb nem kerültek. A második szakaszt ugyanis 11-0-val indították a pécsiek és ezzel 37-14-re elléptek. Lendületben maradt az NKA Pécs és a félidőben már 56-28 állt az eredményjelzőn.

A harmadik szakasz elején 13-2-es futással erősítette meg előnyét a NKA Pécs. A játék minden dominálták a pécsiek, akik a harmadik etap végén már 82-37-re vezettek. Az utolsó 10 percben már mindkét csapat a következő nagy feladatokra koncentrált. Ezt a 10 percet 9-6-ra, így a mérkőzést 91-43-ra nyerték a pécsiek.

A győztes gárdában a 20 ponttal és 13 lepattanóval dupla-duplát jegyző Olawuyi Adenike Olayemi lett a legeredményesebb, míg a DVTK-nál Suhajda Vanda ért el 9 pontot. A pénteki elődöntőben ezen az ágon Csata DSE – NKA Pécs párharcot rendeznek, míg az 5-8. helyért BEAC-Újbuda KA/A – DVTK Akadémia találkozó lesz.

Fotó: Vasas Akadémia