Az NKA Pécs PEAC győzelme a Hepp Kupában

:

:

A Hepp Kupa 2. fordulójában az NKA Pécs PEAC 68-63-ra legyőzte a ZTE NKK-t.

Az első negyedben nem alakult ki nagy különbség a felek között, 10 perc után 16-12-re vezetett az NKA Pécs PEAC. Lebontva a második etap is hasonlóképpen nézett ki, így a félidőben már 35-24-re vezettek a hazaiak. A folytatásban azonban a vendég Zalaegerszeg megfordította a mérkőzés alakulását – két negyedet megnyertek – ám összesítésben ez sem volt elég győzelemhez. A pécsi együttes végül 68-63-as győzelmet aratott hazai pályán.

A Zalaegerszeg elleni győzelem a pécsiek számára egy igazi csapatmunka volt. Hárman is 20 egységet megközelítő dobott pontig jutottak, de emellett akárki is került pályára, valamivel hozzá tudott tenni a sikerhez. Míg Olawuyi Adenike Olayemi dupla-duplát ért a találkozó végére – 16 pontot és 15 lepattanót jegyzett – addig Bojtár Boglárka 19, Kötő Luca pedig 14 pontig jutott.

Azonban a ZTE NKK csapatában is voltak kimagasló teljesítmények. Kovács Georgina például 75%-os dobóteljesítményt produkált és 23 pontot szerzett – 40 perc játékidő alatt – emellett pedig 6 lepattanót is szedett. Gorjanácz Ágnes 18 dobott egységig és 7 lepattanóig jutott.