Az NKE-Csata rangadót nyert, a Sopron és a PEAC érvényesítette fölényét

:

:

Szombaton három találkozót rendeztek a hazai élvonalban. A játéknap rangadóján az NKE-Csata négypontos gyõzelmet aratott a Vasas Akadémia otthonában. A Sopron Basket az MTK Budapest, míg a PEAC-Pécs az ELTE-BEAC Újbuda ellen érvényesítette magabiztosan a fölényét.

Az NKE-Csata fordulatos mérkõzésen 68-64-es sikert ünnepelhetett a Vasas Akadémia otthonában. Az elsõ negyedben fej-fej mellett haladt a két csapat, 10 perc után 19-18-ra vezetett az NKE-Csata. A második etapban sem változott sokáig a játék képe. A félidõt azonban a Vasas egy 9-2-es futással zárta, amivel 45-37-re lépett el. A harmadik negyedben tovább tudta növelni elõnyét Földi Attila együttese. A legnagyobb differenciát 54-39-nél regisztrálhattuk. Innen azonban a játékrész végére 57-49-re felzárkózott és a Csata. Tursics Krisztinán tanítványai a záró szakaszra is lendületben maradtak. Az utolsó 10 perc elsõ találatát még egy hazai tripla jelentette, de 60-49 után 15-0-s szériát mutatottak be a vendégek és ez eldöntötte a meccset. A végjátékban ugyan nem alakult ki nagy különbség, de végig a Csata járt elõrébb.

A címvédõ Sopron Basket 100-45-re verte az MTK Budapestet. Az egyoldalú találkozón nem telt el 5 perc, amikor már 15-5-re vezetett a Sopron. A folytatásban még igyekezett tartani a lépést az MTK. A 23-14-rõl induló második negyedben azonban a Sopron 19-0-s sorozattal állva hagyta riválisát. Az 51-25-ös félidõt követõen is ponterõs teljesítményt láthattunk a címvédõtõl. Végül a soproni keret minden tagja betalált. Az utolsó 10 percnek 80-37-rõl futottak neki a felek és itt már csak az lehetett a kérdés, hogy Roberto Iniguez tanítványai elérik-e a 100 szerzett pontot. Ezt az utolsó percben Amanda Zahui duplája hozta el a Sopron számára.

A PEAC-Pécs 83-56-os gyõzelmet aratott az ELTE-BEAC Újbuda otthonában. Hasonlóan alakult a találkozó forgatókönyve, mint a Sopron-MTK összecsapásé. A pécsiek az elsõ percekben 14-3-ra léptek el, de ekkor még az alacsonyabban rangsorolt csapat látótávolságban tudott maradni. A 18-13-ról induló második etapban a PEAC részérõl egy 20-3-as széria hozta el a döntõ különbséget. A 48-26-os félidõt követõen a harmadik negyed elején egy 8-0-s szériával erõsítette meg a vezetést a pécsi gárda és onnantól kezdve már nem volt kérdés gyõztes kiléte. A 68-41-rõl induló negyedik negyedben a PEAC stabilan õrizte az elõnyét.

Vasas Akadémia – NKE-Csata 64-68 (19-18, 26-19, 12-12, 7-19)