Az NKE-FCSM Csata a bronzérmes a Sió Kupán

:

:

A Szekszárdon zajló Sió Kupa bronzmérkőzésén az NKE-FCSM Csata 76-61-re verte az ELTE-BEAC Újbudát.

Már a pálya mellett biztatta társait Megan Gustafson az NKE-FCSM Csatánál a pénteki bronzmérkőzésen. A tengerentúli légiós azt láthatta, hogy a viszonylag szorosan alakuló első negyed után, amikor mindössze 24-19-re vezetett a Csata, a társai gyorsan nagy előnyt építenek fel fővárosi riválisukkal szemben. A második negyedet Lelik Réka és Emma Cannon ponterős játékára építve magabiztosan hozta Tursics Krisztián együttese. A félidőben így 42-23 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyedben már a 30 pontot is átlépte a különbség. A záró szakasznak 65-33-ról vágtak neki a felek. Itt faragott a hátrányán a BEAC, de a Csata sikere nem forgott veszélyben. Mindkét szakmai stáb bő rotáció mellett zárta le a bronzmeccset. A Csata 76-61-es sikere alkalmával Emma Cannon 16, Lelik Réka 12 ponttal zárt. A BEAC-nál Mérész Beatrix 15, Abigail Fogg 14 pontot ért el.

Eredmény, pontszerzők, nyilatkozatok (forrás: kscszekszard.hu)

ELTE BEAC ÚJBUDA – NKE-FCSM CSATA 61-76 (19-24, 4-18, 10-23, 28-11)

Szekszárd, 200 néző. Vezette: Praksch, Ádám, Propszt.

BEAC: Li 10/6, Galántai 3/3, Laklóth 1, Mérész 15, Fogg 14/3. Csere: Landwehr 10, Szabó 4, Benke 2, Zsámár 2, Gocsman, Tóth D. Edző: Balogh Judit.

CSATA: Horváth B. 11/9, Lelik 12/6, Friskovec 4, Radócz 6, Cannon 16. Csere: Angyal 7/3, Mányoky 7/3, Solymosi 6, Boros 3, Horváth F. 2, Krasovecz 2, Várszegi. Edző: Tursics Krisztián.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 8-6. 9. p.: 17-17. 13. p.: 20-25. 18. p.: 20-38. 24. p.: 26-50. 29. p.: 33-65. 34. p.: 41-72. 40. p.: 59-74.

Kipontozódott: –

MESTERMÉRLEG

Balogh Judit: – Nem szabad az Ecserin varázspálcát venni.

Tursics Krisztián: – Ez már jobban nézett ki, mint a tegnapi. Három negyednyi magabiztos és jó játékot tudtunk felmutatni, aminek örülök. A védekezésünk rendben volt, hiszen a második negyedben mindössze négy, a harmadikban pedig tíz pontot dobtak nekünk. Az utolsó játékrészben kapott huszonnyolc ponttal viszont nem vagyok elégedett. Teljesen mindegy, hogy ki van a pályán, ilyen nem fordulhat elő, ebben javítanunk kell.