Az olasz bajnoki cím kapujában a Reyer Venezia – a Schio gárdájában Juhász Dorka kiemelkedő dupla-duplát jegyzett

:

:

Fotó: Reyer Venezia

Az olasz bajnoki döntő párharc második mérkőzésén a Reyer Venezia 85-64-re legyőzte a Famila Schiót és ezzel 2-0-s előnyre tett szert az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban.

Amíg az első mérkőzésen a Schio kezdett jobban és 25 percen át vezettek, addig ezúttal a Reyer végig kézben tartotta az irányítást. Az első szakasz végén 23-9, a félidőben 45-29 állt az eredményjelzőn.

A második félidő kiegyenlített játékot hozott, de ez egyben azt is jelentette, hogy 20 egység környékén állandósult a differencia. A Reyer legnagyobb előnye 26 pont volt. Lisa Berkai 20, Awak Kuier és Matilde Villa 17-17 egységig jutott.

Juhász Dorka közel 30 perc alatt 12 ponttal és 15 lepattanóval dupla-duplát ért el.

A döntő keddtől a Famila Schio otthonában folytatódik.