Az Olympiacos gyõzelemmel hangolt a Sopron ellen

:

:

Szerdán magyar idõ szerint 17 órától a Sopron Basket az Olympiacos vendége lesz a nõi kosárlabda Euroligában. A görög címvédõ a hazája bajnokságában a papírformának megfelelõen hétvégén is megõrizte veretlenségét.

Fotó: olympiacossfp.gr

Az Olympiacos a tabella harmadik helyén álló Panionios gárdáját látta vendégül és gyõzte le 79-42-re. A félprofinak tekinthetõ görög élvonalban a Panionios egy jobb játékerõt képviselõ együttesnek számít, még két amerikai játékost is foglalkoztatnak. Ennek megfelelõen az elsõ negyedben még tudták a lépést tartani, így 10 perc után mindössze 18-16-ra ment az Olmypiacos.

A döntést a második negyed hozta el. Ezt a 10 percet az Olmypiacos 26-10-re nyerte. A 44-26-os félidõ után már gyorsan nõtt a differencia a felek között. Az Olmypiacos 50% feletti mezõnymutatóval, jó ritmusú, eredményes játékkal rukkolt elõ. A 79-42-es sikerük alkalmával öten is kétszámjegyû ponttal zártak. A legeredményesebbjük Mirna Mazic lett, akinek a statisztikai lapjára 15 pont és 9 lepattanó került. Evina Stamati és Jessica Thomas 11-11 egységig jutott.

Olympiacos – Panionios 79-42 (18-16, 26-10, 19-7, 16-9)