Az Orenburg elvette a Lyon pályaelőnyét

Sokáig emlékezetes mérkőzést vívott a Lyon és az Orenburg az Euroliga negyeddöntőjében. Az orosz gárda 80-78-as sikert aratott Franciaországban és ezzel 1-0-ra vezet az egyik fél második sikeréig tartó párharcban.

Az Orenburg már az első percekben lépéselőnybe került. Az első szakasz végén 15-13-ra mentek, majd a második etapban is őrizték előnyüket. A Lyon előtt 29-27-nél felcsillant a remény a fordításra, de ezzel nem éltek. A félidőben 40-30 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyedben a 14 pontot is elérte az Orenburg előnye. A Lyon azonban a játékrész végére 55-46-ra visszajött. A záró szakaszban is sokáig 8-9 egység között menedzselte előnyét az orosz alakulat. A Lyon 72-62 után kezdett nagy felzárkózásba és az utolsó percben egy pontra is felkapaszkodtak. Támadt a győzelemért a Lyon, de végül nem tudták kivívni a győzelmet.

Az Orenburg keretéből Nayo Raincock-Ekunwe és Anastasiia Shilova 19-19 pontot szerzett, míg a Lyon gárdájában Marine Johannes zárt 24 ponttal.

LDLC ASVEL Feminin – Nagyezsda Orenburg 78-80 (13-15, 17-25, 16-15, 32-25)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása 1-0 a Nagyezsda Orenburg javára.