Az oroszok nem jutottak a középdöntõbe

:

:

Meglepetésre az orosz válogatott gyõzelem nélkül zárta az elsõ csoportkört az A-divíziós U18-as Európa-bajnokságon és ezzel nem jutott a középdöntõbe. Összefoglaló a harmadik játéknapról.

Az A-csoportban a svédek átgázoltak az oroszokon. A szünetben még 35-34-re az oroszok vezettek, de a harmadik negyedet 29-6-ra elbukták. A mérkõzés vége 82-58 lett. A gyõztes csapat legjobbja a 14 pontot és 9 lepattanót szerzõ Amanda Zahui volt. Ezzel a vereséggel eldõlt, hogy az orosz válogatott nem lesz ott a középdöntõben és bármilyen furcsán is hangzik, de a “kiesés” elkerüléséért kell játszania.

A négyes másik mérkõzésén a törökök 17 ponttal jobbnak bizonyultak a házigazda románoknál. A pontszegény csoportrangadón a félidõben 22-17-re, a harmadik negyed végén 37-29-re vezettek a törökök. A negyedik szakasz elején a román válogatott 37-32-re zárkózott fel, de innentõl kezdve a törökök Olcay Cakir (15 pont, 6 lepattanó) vezetésével kézben tartották az irányítást. A vége 54-37 lett.

Svédország – Oroszország 82 58 (19-15, 15-20, 29-6, 19-17)
Románia – Törökország 37-54 (13-9, 4-13, 12-15, 8-17)

A csoport végeredménye
1. Svédország 3/0 227-163 6 pont
2. Törökország 2/1 174-154 5
3. Románia 1/2 130-183 4
4. Oroszország 3 0/3 159-190 3

A B-csoportban hatalmas körbeverés alakult ki. A szlovénok 17 ponttal verték a lengyeleket, míg a spanyolok 52 ponttal bizonyultak jobbnak a litvánoknál. Ezzel a spanyolok hatalmas fölénnyel nyerték a csoportjukat, de mögöttük három 1/2-es mutatóval rendelkezõ csapat végzett. A nagy körbeverésbõl a litvánok jöttek ki rosszul.

Szlovénia – Lengyelország 38-55 (6-15, 13-11, 7-11, 12-18)
Litvánia – Spanyolország 42-94 (4-26, 13-27, 13-20, 12-21)

1. Spanyolország 3/0 263-121 6 pont
2. Lengyelország 1/2 150-192 4
3. Szlovénia 1/2 17-182 4
4. Litvánia 1/2 154-219 4

A C-csoportban az olaszok és az ukránok sorsdöntõ meccset vívtak. A nagy tét ellenére gyorsan eldõlt az összecsapás. A szünetben 7 ponttal vezettek az olaszok, a harmadik negyed elején pedig már 14 egységgel jártak elõrébb. A mérkõzés vége 66-55 lett. A csoportdöntõn a belgák 19 ponttal múlták felül a szerbeket.

Ukrajna – Olaszország 55-64 (18-15, 12-22, 13-13, 12-14)
Szerbia – Belgium 41-60 (5-7, 10-16, 10-23, 16-14)

1. Belgium 3/0 208-154 6 pont
2. Szerbia 2/1 166-154 5
3. Olaszország 1/2 170-180 4
4. Ukrajna 0/3 156-212 3

A D-csoportban a sorsdöntõ rangadón a csehek magabiztosan verték a szlovákokat. Három negyed után már 62-49-re vezettek a csehek. A szlovákok bár próbáltak faragni a hátrányukon, ez nem sikerült. A vége 77-68 lett. A csehek legjobbja a 16 pontos Monika Satoranská volt. A csoportdöntõn a franciák végig vezetve verték a hollandokat.

Hollandia – Franciaország 60-67 (17-16, 3-20, 23-12, 17-19)
Szlovákia – Csehország 68 – 77 (11-20, 20-18, 18-24, 19-15)

1. Franciaország 3/0 183-141 6 pont
2. Hollandia 2/1 190-178 5