Az ötödik helyért játszhat az U18-as válogatott

:

:

Rossz kezdés után 11 ponttal verte Izraelt a magyar válogatott és ezzel Konta Gyula együttese a vasárnapi helyosztók alkalmával az 5. helyért játszhat.

Pénteken este hatalmas lehetõséget szalasztott el a magyar válogatott a hazai rendezésû U18-as B-divíziós EB-n, amikor egy remek elsõ negyed után nem sikerült legyõzni a letteket. Ez a vereség egyben azt is jelentette, hogy elszálltak a feljutási esélyeink erre az évre. A nagy pofon benne maradt a játékosokban, amit a vendégek ki is használtak. Az izraeli csapat 7 perc után 19-12-re vezetett. Szerencsére az elsõ negyed végére rendezte a sorait a magyar válogatott, így 23-21-re zárkóztak fel a mieink.

A második negyedben az apró termetû izraeli csapat rohanós stílusa érvényesült. A nagy kapkodás közepette állandósulni látszott a vendégek pár pontos elõnye. A negyed felénél Barnai duplája után 28-28-nál érték utol a mieink a riválisukat. Innentõl kezdve fej-fej mellett haladtak a csapatok. A szünet elõtti percekben tripladobó versenyt rendeztek a hölgyek, mieinknél Koch és Szabó volt eredményes, a másik oldalon Hadar Levi. Ezekbõl a percekbõl mi jöttünk ki jobban, a félidõben 43-40-es magyar vezetésrõl árulkodott az óra.

A harmadik negyed elején nem találtak a gyûrûbe a csapatok, 4 perc játék után 2-2 volt ez a szakasz. Az izraeliek szedték össze magukat hamarabb és egy 12-0-s futással a vezetést is átvették. A vendégek már 7 ponttal jártak elõrébb, amikor Fuisz és Koch is eredményes tudott lenni távolról, így 30 perc után végül mindössze 56-55-ös hátrányban volt Konta Gyula együttese.

A negyedik negyedre változtatni kellett, mert az a játék, amit láthattunk a mieinktõl, nem vezetett sehova, pontosabban a biztos vereséghez vezetett volna. Ez a váltás sikerült is. Elsõsorban védekezésben szedte össze magát a magyar együttes és ennek köszönhetõen két perc alatt át is tudta venni a vezetést. Az izraeliek a mérkõzés utolsó 7 percében nem találtak be a gyûrûbe, Szabóék pedig folyamatosan növelték az elõnyüket. A mieink végül 71-60-ra húzták be a gyõzelmet és ezzel készülhetnek az 5. helyért vívandó mérkõzésre a fehéroroszok ellen.

Az este lejátszották a torna elõdöntõit, ezeken a horvátok és a görögök diadalmaskodtak. A két gyõztes feljutott az A-divízióba.

Izrael – Magyarország 60-71 (23-21, 17-22, 16-12, 4-16)