Az SZPA-HSE is nyolc között a Hepp Kupában

SZPA-HSE - Kiss Lenke Kosárlabda Akadémia 66-59 (18-7, 14-26, 17-10, 17-16)

Budapest, HIT Park Labdacsarnok
Tóth Kitti, Darai Zoé Grèta

SZPA-HSE: Opitz 6, Balsay 8/3, Óvári 7/3, Somkuti 22, Takács 15/9. Csere: Abaházi, Solymosi 1, Ecker 7/3.

Kiss Lenke Kosárlabda Akadémia: Tóth 2, Ozsvárt 20/12, Nagy 3, Keszte 12, Szabó 8/6. Csere: Básti 7, Maticsné 2, Lajkó, Juhász 5.

A Hepp Kupa nyolcaddöntőjében a SZPA-HSE 66-59-re verte a Kiss Lenke KA együttesét, amivel bejutott a legjobb nyolc közé.

A mérkőzés elején 6-3-as előnyre tett szert a Kiss Lenke KA. Innen azonban 15-0-val 18-6-ra fordított az SZPA-HSE. A második szakasznak 18-7-ről futottak neki a csapatok. Itt 5-0-val megfelezte hátrányát a Kiss Lenke KA. Teljesen nyílttá vált a mérkőzés, sőt a vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést. 23-14 után 13-0-val 27-23-ra fordított a Kiss Lenke KA. A félidő hajrája két nagy fordulatot hozott, 30-27-nél ismét az SZPA-HSE járt előrébb. Innen viszont 6-2-vel zárta az első 20 percet a Kiss Lenke KA.

A 33-32-ről induló harmadik negyedben 11-4-es futással ragadta magához a kezdeményezést az SZPA-HSE. A harmadik szakasz hajrájában 4-6 pont között őrizte előnyét a házigazda. Az utolsó 10 percnek az SZPA-HSE 47-43-as előnyéről vágtak neki a csapatok. Két perc alatt 53-43-nál 10 pontos vezetést építettek fel a hazaiak. Fordulatokban a folytatásban sem volt hiány. Előbb 53-52-re felzárkózott a Kiss Lenke KA. Ezt követően viszont újra elszakadt 60-54-re az SZPA HSE. Az utolsó két percben pedig már tartotta 4-6 pontos előnyét.

Az SZPA-HSE gárdájában Somkuti Janka 22 ponttal és 16 lepattanóval dupla-duplát ért el. A Kiss Lenke KA legeredményesebbje a 20 pontos Ozsvárt Kata lett.