Magyarország U18 - Szlovénia U18 62-53 (19-12, 17-22, 12-11, 14-8)

Horváth Cs., Németh P., Gruber N.

Magyarország U18: Sitku 6, Dúl 10, Gerlei 6, Renczes, Márkusz 1. Csere: Laczkó 6/6, Horváth 2, Milkovics 4, Kuncz 11, Oláh 2, Katona 5, Túri 4, Néemth 2, Siklós 3/3.

Szlovénia U18: Ceh 2, Pulevic, Srot 17, Zeks 7/3, H. Sambolic 7. Csere: Micunovic, Meglic 4, S. Sambolic 7/3, Anzic 5/3, Kvrgic, Tomsic 4, Vilfan.

Fotó: Tankó István

Vasárnap felkészülési mérkőzést vívott az U18-as válogatottunk Szlovénia U18-as csapatával. Völgyi Péter együttese 62-53-as sikert aratott.

A mérkőzés elején a magyar válogatott került lépéselőnybe. Az első szakasz felénél 12-6-ra, a negyed végén 19-12-re vezettünk. A mienk a 10 mezőnykísérletükből 6-ot értékesítettek. A második etap elején is őrizte 5-6 pontos előnyét a magyar csapat. A félidőre azonban 36-34-re felzárkózott Szlovénia.

A harmadik negyed elején egyenlítettek a vendégek. Végül 43-43 után a játékrész végére 48-45-ös előnyre tett szert válogatottunk. Lendületben maradtak a mieink és egy 10-2-es futással 58-47-re léptek el. Az utolsó öt percben is maradt a 10 pont környéki differencia. Végül 62-53-as sikert arattak a magyar lányok.