Az Umana Reyer Venice került lépéselőnybe

TTT Riga - Umana Reyer Venice 70-83 (15-21, 18-31, 20-23, 17-8)

Európa Kupa, negyeddöntő
Riga, Rimi Olympic Centre
Játékvezetők: Vladimir Jevtovic, Peter Zenis, Alexandra Maret (Kestutis Pilipauskas)

TTT Riga: Otto 4, Meskonyte 4, Lambert 8, Pulvere 22/6, Claveau 3/3. Csere: Grausa-, Stepanova-, Jasa 20/9, Sila 9.

Umana Reyer Venice: Villa 7/3, Meldere 2, Makurat 5/3, Fassina 11/9, Kuier 7. Csere: Berkani 16/6, Gorini 3/3, Nicolodi-, Pan 14/9, Cubaj 2, Shepard 16.

Fotó: FIBA.basketball

Az Európa Kupa negyeddöntő sorozatának első mérkőzésén a TTT Riga hazai pályán veszítette el 70-83 arányban a mérkőzést az Umana Reyer Venice ellen.

Az első negyedben nem alakult ki számottevő különbség a két csapat között, de már ekkor is 15-21-re vezetett a vendég Umana Reyer Venice. A legnagyobb döntő faktor a dobószázalék volt, hiszen már a második játékrészben sokkal pontosabban játszott a Velence, több hárompontost is dobtak, mint a hazai Riga. A félidőben 33-52 állt az eredményjelzőn.

A nagyszünet után sokkal jobban játszott a Riga, mint előtte, azonban nem sikerült közelebb kerülniük az ellenfeleikhez, akik továbbra is rengeteg kinti dobást értékesítettek (53-75). A hazai csapat az utolsó negyedben dicsérhető úgy igazán, hiszen ezt a játékrészt 17-8 arányban megnyerték, de ez csak a szépítésre volt elég. A Velence nem engedte ki a kezéből a győzelmet, és 83-70-re megnyerte a találkozót. A Riga legeredményesebb játékosa Ieva Pulvere lett 22 ponttal, míg a vendégektől Jessica Shepard (14 lepattanó) és Lisa Berkani is 16-16 ponttal zárt. Az oda-visszavágós kuparendszerű párharcban a folytatás jövő héten csütörtökön lesz Velencében.