Az UMMC Jekatyerinburg is döntős Oroszországban

:

:

Szombaton lezárult az UMMC Jekatyerinburg és a NIKA Sziktivkar orosz bajnoki elődöntő párharca. Eldőlt, hogy Jekatyerinburg – Dinamo Kurszk döntőt rendeznek az Euroliga Final4-t követően.

Az első mérkőzésen aratott 95-72-es sikere után az UMMC Jekatyerinburg a második meccsen a második negyedtől dominált. Az első 10 percben a telt házas közönség által buzdított Sziktivkar még jól tartotta magát, 10 perc után mindössze 22-16-ra ment az Euroliga négyes döntőre készülő sztárcsapat.

A második etaptól már gyorsan nőtt a differencia, ezt a 10 percet 29-14-re nyerte a Jekatyerinburg. A félidőben 52-30 állt az eredményjelzőn. A végeredményben megjelenő differenciát a 23-5-ös harmadik szakasz alapozta meg.

Az UMMC Jekatyerinburg Allie Quigley 20, Breanna Stewart 19 és Brittney Griner 18 pontjával aratott magabiztos győzelmet.

Fotó: vk.com/basketkomi