3x3

Az USA maradt veretlen a 3×3-as olimpiai tornán

:

:

Vasárnap immár a második játéknapra került sor a tokiói olimpia 3×3-as kosárlabda tornáján. Az Egyesült Államok válogatottja megőrizte a veretlenségét.

Az Egyesült Államok csapata az első vasárnapi mérkőzésén 22-11-re verte Romániát. Kelsey Plum 2 perc 39 másodperccel a vége előtt szerezte a győztes találatot az amerikaiaknak. A napot két veretlen csatája zárta. Az Egyesült Államok ellenfele az Orosz Olimpiai Bizottság csapata volt. Végül 20-15-ös amerikai siker született. Három perccel a vége előtt 14-11-re még az oroszok mentek, de a hajrában érvényesítette fizikális fölényét USA. Allisha Gray 8, Stefanie Dolson 5 pontot ért el.

Japán és Kína is két-két sikert könyvelhetett el. A japánok Mongóliát 19-10-re verték, majd Franciaországot 19-15-re. Három és fél perccel a vége előtt 9-8-ra ment Franciaország, de a végjátéké a házigazdáé volt. Rossz napot zárt a francia csapat, hiszen ezt követően Kínától is kikaptak 20-13-ra. Ezen az összecsapáson is hajrájára fogytak el: 11-11 után lépett el Kína. A kínaiak ezt megelőzően az olaszokat 22-13-ra győzték le. 2 perc 47 másodperccel a vége előtt született a győztes találat.

Olaszország Románia 22-14-es legyőzésével szerzett egy értékes sikert és ezzel óriási lépést tettek a negyeddöntő felé. Rae Lin D’Alie egymaga 13 pontot szerzett. A nap elején még összecsapott az Orosz Olimpiai Bizottság és Mongólia. Ezen az oroszok a papírformának megfelelően 21-5-ös sikert ünnepelhettek. 2 perc 10 másodperc volt vissza, amikor megszületett az oroszok győztes pontja.

Orosz Olimpiai Bizottság – USA 16-20

A lebonyolítás jelentősen eltér a világversenyeken megszokott rendszertől. Körmérkőzéseket vív a nyolc gárda. Mindenki játszik mindenkivel és az így kialakult tabella rajzolja ki az ágakat. Az első két helyezett elődöntős automatikusan. A harmadik a hatodikkal, a negyedik az ötödikkel küzdhet meg a négy közé jutásért.