Az USK Praha a döntõ kapujában, a Nymburk egyenlített a cseh elõdöntõben

:

:

Pénteken és szombaton Csehországban az egyik fél harmadik gyõzelméig tartó elõdöntõ párharcok második mérkõzéseit bonyolították le. Az USK Praha 2-0-ra vezet, a Nymburk egyenlített a KP Brno ellen.

Az USK Praha 98-64-es gyõzelmet aratott a Hradec Kralove otthonában. A nagy különbség csalóka, a harmadik etap közepén mindössze 56-42-re vezetett az USK Praha. A folytatásban a Hradec Kralova elfáradt és ekkor szakította le ellenfelét Natalia Hejkova együttese. Kateøina Elhotová 22, Marija Re¾an 21 pontot ért el.

A Nymburk 75-73-as sikert ünnepelhetett a KP Brno otthonában. Fordulatos mérkõzés volt, ahol a Nymburk a félidõre 14 pontos elõnyre tett szert. A harmadik negyedben 6-8 egység környékén állt be a különbség a felek között. A KP Brno a záró szakaszban 67-66-ra felzárkózott, de fordítani nem tudott. Ezzel megszületett a párharcban a második idegenbeli siker. A Nymburk a gyõzelmével 1-1-re módosította az állást. A gyõztes gárdában a 33 pontot és 12 lepattanót jegyzõ Krystal Vaughn lett a legeredményesebb.

Sokol Nilfisk Hradec Králové – ZVVZ USK Praha 64-98 (14-29, 17-20, 23-24, 10-25)
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc állása 2-0 a ZVVZ USK Praha javára.

KP Brno – DSK Basketball Nymburk 73-75 (21-21, 12-26, 23-17, 17-11)
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc állása 1-1.