Az USK Praha is biztosította helyét az Euroliga legjobb négy csapata között

ZVVZ USK Praha - Perfumerias Avenida Salamanca 74-66 (23-19, 19-16, 12-14, 20-17)

Euroliga, negyeddöntő, 3. mérkőzés
Prága, Kralovka Arena

USK Praha: Oblak 19/6, Conde 2, Vukosavljevic 2, Thomas 20, Jones 12. Csere: Vyoralova 3/3, Wrzesinski 2, Fagbenle 14/6.

Perfumerias Avenida Salamanca: Cazorla 18/9, Onyenwere 7, Vilaro 2, Carleton 11/3, Reisingerova 12. Csere: Rodriguez 6, Dominguez 6, Nogic, Fasoula 4.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc végeredménye 2-1 az USK Praha javára.

Az Euroliga negyeddöntő sorsdöntő harmadik felvonásán az USK Praha 74-66-ra verte a Salamancát, ezzel a cseh bajnok 2-1-re megnyerte a párharcot.

A két csapat múlt heti prágai mérkőzésén nagy arányú hazai siker született. A Salamanca pénteken saját közönsége előtt egy emlékezetes hosszabbításos csatában egyenlített. A sorsdöntő harmadik meccs elején fej-fej mellett haladt a két együttes. 10-7-es spanyol vezetés után 14-2-vel fordított az USK Praha. Azóta már tudjuk, hogy végig előrébb jártak Natalia Hejkova tanítványai, de nem volt ez sima meccs. Az első szakasz végére 23-19-re felzárkózott a Salamanca. A második negyedben pedig többször is megközelítették egy pontra a cseheket.

A félidőben 42-35-re mentek a csehek, akiknél a 11 pontos Alyssa Thomas volt a legeredményesebb. Mellette Teja Oblak és hibátlan mezőnymutatóval (4/4) Temi Fagbenle járt 9-9 pontnál. A spanyolok legeredményesebbje a 11 pontos Maite Cazorla volt.

A harmadik etapban 4-8 pont között állt be az USK Praha előnye. Minden salamancai felzárkózási kísérletre érkezett válasz. Még úgy is, hogy Maria Condét bokasérüléssel a játékrész közepén elveszítették a hazaiak. Az utolsó 10 percnek 54-49-ről futottak neki a csapatok. Itt 12 ponttal is elszakadt az USK Praha. 69-57 után azonban nagy hajrába kezdett a Salamanca és egészen 69-64-re visszajöttek, fordítani azonban már nem tudtak.

Alyssa Thomas 20, Teja Oblak 19 pontot ért el, míg az egész mérkőzésen hibátlan Temi Fagbenle 14 egységig jutott. A Salamanca gárdájában Maita Cazorla 18 ponttal zárt.