Az USK Praha ismét kiütötte a Brnót

:

:

A vártnál sokkal simábban alakul a Cseh bajnokság döntõje. Az USK Praha a szerdai prágai sikere után Brnóban is nagy különbséggel diadalmaskodott. A két csapat között már a félidõben 30 pontos differencia alakult ki. Lubor Blazek alakulata 88-61-es sikerével egy gyõzelemre került a bajnoki címtõl.

Frisco IMOS Brno – ZVVZ USK Praha 61-88 (12-24, 16-34, 9-15, 24-15)

Az egyik fél harmadik gyõzelméig tartó párharc állása 2-0 az USK Praha javára.

Legjobb dobók:

Brno: Peckova 21, Hanusova 16, Stalvant 13
USK Praha: Zrustova 18, Milton-Jones 15, Elhotova 13

Szerdán 99-80-ra verte az USK Praha a Brnót. Jan Bobrovsky együttese hazai pályán visszavágásra készült, da hamar bebizonyosodott, hogy ebbõl nem lesz semmi. A prágaiak 8-0-val kezdtek, majd az elsõ negyed felénél már 14-4-re vezettek. 10 perc után végül 24-14 állt az eredményjelzõn.

Személyi hiba 15

A találkozó sorsa a második negyedben dõlt el, ekkor az utolsó hat percben csúnyán beragadt a Brno, ezt az idõszakot az USK Praha 28-9-re nyerte. A szünetben ennek megfelelõen 58-28-ra vezetett a vendég gárda. A harmadik szakaszban tovább nõtt a különbség a két alakulat között, 30 perc játék után 36 pontos differenciát jegyezhettünk fel.

A Brnónak a két legjobb pontszerzõje mondott csõdöt: Jasmine Thomas 2, Farhiya Abdi 3 pontig jutott. A negyedik szakaszban ennek ellenére csökkent a differencia. Már nem koncentráltak úgy a prágaiak és a tét nélkül játszó Brno 24-15-re hozta ezt a 10 percet. A vége 88-61 lett. Az USK Praha a triplákat és a lepattanókat tekintve múlta felül nagy hazai riválisát.

A bajnoki döntõ várhatóan kedden lezárul, ami azt jelenti, hogy a Brno jó eséllyel utolsó hazai mérkõzését játszotta idén. Az egész szezonban igen foghíjas lelátók erre a délutánra megteltek és a brnói közönség az egyoldalú játék ellenére vastapssal köszönte meg a csapat játékát. Nehéz körülmények között végig küzdött évad volt ez Brnóban.