Az USK Praha lesz a Sopron negyeddöntős ellenfele, a Famila Schióval lett teljes az Euroliga legjobb nyolc mezőnye

:

:

Vasárnaptól csütörtökig hat mérkőzést rendeztek a női kosárlabda Euroligában. Eldőlt, hogy a Sopron Basket negyeddöntőbeli riválisa az USK Praha lesz.

Az A-csoportban már korábban kialakult, hogy mely gárdák folytatják az Euroliga negyeddöntőjében és kik mennek az Európa Kupába. Az Európa Kupás folytatásra készülő Reyer Venezia vasárnap és kedden is győzelmet ünnepelhetett. Vasárnap az MBA Moszkvát múlták felül 75-72-re Astou Ndour 19 és Yvonne Anderson 17 pontjával. Ezt követően a velenceiek a Lattes Montpellier otthonában léptek pályára és arattak 74-52-es diadalt. Ekkor Martina Bestagno 21, míg Kayla Thorton 16 pontot ért el.

Szerdán az UMMC Jekatyerinburg 104-65-re legyőzte az MBA Moszkvát Jonquel Jones 24 és Allie Quigley 22 pontjával. Az Atomerőmű KSC Szekszárd pedig 69-68-ra kapott ki a TTT Riga otthonában. Részletes beszámolónk ITT olvasható.

Az “A” jelű nyolcasban magyar szempontból kiemelten érdekes volt még a Salamanca franciaországi vendégjátéka. A spanyolok 78-65-re diadalmaskodtak a Lattes Montpellier otthonában. A szoros első félidő után a 21-11-es harmadik negyed döntött a felek között. Egészen pontosan 48-48 után egy 11-3-as futással lépett el Roberto Iniguez együttese és onnantól jellemzően 10 pont felett alakult a differencia. A 32 egységig jutó Kahleah Copper emelkedett ki a mezőnyből.

A Salamanca sikere azt jelenti, hogy a második helyen zártak a csoportban. Az USK Praha lett a harmadik és a Lattes Montpellier a negyedik. Az USK Praha lesz tehát a Sopron Basket negyeddöntőbeli riválisa. A pályaelőny a soproniaknál van, így az első és szükség esetén a harmadik találkozó lesz hazánkban.

A negyeddöntőkről bővebben ITT írtunk.

MBA Moszkva – Reyer Venezia 72-75 (14-26, 18-16, 22-13, 18-20)
Lattes Montpellier – Reyer Venezia 52-74 (13-16, 13-17, 11-26, 15-15)
UMMC Jekatyerinburg – MBA Moszkva 104-65 (31-20, 25-20, 26-13, 22-12)
TTT Riga – Atomerőmű KSC Szekszárd 69-68 (17-22, 13-15 ,24-12, 15-19)
Lattes Montpellier – Perfumerias Avenida 65-78 (23-24, 20-20, 11-21, 11-13)

Az A-csoport végeredménye

A B-csoportban egy komoly drámára került sor. A Girona úgy fogadta a Basket Landes csapatát, hogy bármilyen arányú hazai sikerrel kivívhatja az Euroliga negyeddöntős szereplést. Ezt nem sikerült elérniük. A Basket Landes az első negyed közepétől végig vezetett, 18 pont volt a legnagyobb előnyük és 78-70-es sikert ünnepelhettek. Regan Magarity 18, Sara Roumy 15 egységig jutott.

Spar Girona – Basket Landes 70-78 (17-22, 18-17, 14-25, 21-14)