Bajnok a Jekatyerinburg Oroszországban

:

:

A Jekatyerinburg lett Oroszország bajnoka! A finálé harmadik mérkõzése nem hozott nagy csatát, az uráli gárda a második szakaszban állva hagyta riválisát és végül 89-64-es gyõzelmükkel 3-0-s összesítésben nyerték a döntõ párharcot.

Szpartak Vidnoje – UMMC Jekatyerinburg 64-89 (19-23, 11-27, 22-19, 12-20)
Az egyik fél harmadik gyõzelméig tartó párharc végeredménye 3-0 a Jekatyerinburg javára.

Legjobb dobók:

Szpartak: Dupree 22, Belyakova 8,

Kuzina 7

Jekatyerinburg: Gruda 23, Parker 20, Bird 17

A két hazai mérkõzését hozta a Jekatyerinburg, így abban a tudatban léptek pályára Vidnojében, hogy egy gyõzelemmel bajnoki címet szerezhetnek. Jól kezdett a hazai gárda, Dupree és Augustus is betalált, 1 perc után pedig 4-0 állt az eredményjelzõn. Percekig fej-fej mellett haladtak a csapatok, a játékrész közepén 13-13-as állást jegyezhettünk fel. Ezt követõen azonban állva hagyta riválisát az uráli gárda, nem telt el két perc és 18-13-ra elléptek. Arról, hogy egy negyed után még nem dõlt el a csata, Hammon, Belyakova és Dupree gondoskodtak, így 10 perc után 23-19-es állásról árulkodott az eredményjelzõ.

Személyi hiba 18

A második negyedben Tikhonenko találatával még 23-21-re feljöttek a hazaiak, de innentõl a Jekatyerinburgról szólt a találkozó. Abrosimova triplája után 31-23-as elõnyben voltak a vendégek, majd 35-25-nél már 10 pontos differenciát könyvelhettünk el a negyed felénél. A különbség Parker és Nolan találataival tovább nõtt és 41-25-nél gyakorlatilag eldõlt a csata. Ekkor már érezni lehetett: mindkét gárda pontosan tisztában van vele, hogy az orosz bajnoki évad utolsó mérkõzését játsszák. A szünetre 50-30-as elõnyre tett szert a Jekatyerinburg.

A harmadik negyedben nem nõtt tovább a differencia, 5 perc játék után 60-40 állt az eredményjelzõn. Pokey Chatman együttesében volt még egy kisebb fellángolás, egy 9-0-s futással Belyakova triplája után 60-49-re zárkóztak fel a hazaiak. Már-már úgy nézett ki, hogy éles lehet a végjáték, de a futásra futás volt a válasz. A negyed utolsó 3 percét 9-3-mal zárta a Jekatyerinburg, így visszaugrott az eredmény 69-52-re.

A negyedik szakaszra végképp leeresztett a Szpartak Moszkva. Kuzina találatával még a hazaiak szerezték az elsõ pontokat, majd erre válaszul egy 16-1-es jekatyerinburgi rohanás jött. Az utolsó 4 és fél perc 85-55-rõl érkezett el. A hajrának már nem sok sportértéke volt, a Jekatyerinburg 84-69-es gyõzelmével egymás után negyedik bajnoki címét ünnepelhette. Az utóbbi években már-már rutinná vált a bajnokság az uráliak számára, de most õszinte örömet lehetett látni. Egy sok nehézséggel, sérülésekkel, keretbeli változásokkal tarkított szezonon van túl a Jekatyerinburg, amely jobban akarta ezt a bajnoki címet és megérdemelten ért fel a csúcsra Oroszországban.