BEAC-Újbuda KA/A - Zsíros Akadémia Kőbánya 90-59 (20-22, 25-10, 19-8, 26-19)

Nemzeti Leány Junior Bajnokság "A" döntő 2024 - negyeddöntő
Nemzeti Kosárlabda Akadémia Fűzy Ákos Pálya
Játékvezetők: Marton Péter, Farkas Péter Gábor, Hegedűs Attila (Parádi Péter)

BEAC-Újbuda KA/A: Drahos 17, Bálint 6, Szauter 11/3, Gábor 22/3, Nagy 13. Csere: Tatai-, Barna 4, Séllei-, Gréts 3, Dinnyés 7, Hévizi 6, Nemes 1.

Zsíros Akadémia Kőbánya: Pásztor 10, Zwick 4, Fodor 13, Szeles 2, Takács 11. Csere: Sárközi 8/6, Gonda-, Oldal-, Kemény 4, Benkó-, Berecz 2, Bodnár 5.

Fotó: Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs – Németh József

A Nemzeti Leány Junior Bajnokság “A” döntő nyitó mérkőzésén a BEAC-Újbuda KA/A 90-59-es győzelmet aratott a Zsíros Akadémia Kőbánya ellen, így a BEAC az elődöntőben folytathatja szereplését.

Fej-fej mellett kezdték a találkozót a csapatok, majd 11-7-nél szerzett egy kisebb előnyt a BEAC. Ezt követően fordított a Zsíros Akadémia Kőbánya, és az első negyed végén 22-20-ra vezettek. Ahogy ez a későbbiekben kiderült, ez volt az utolsó, hogy a vendég színekben játszó Kőbánya járt előrébb. A második játékrészben már megmutatkozott a két csapat közti különbség, és egy 13-0-s futással 10 pontos előnyre tett szert a BEAC (34-24). A félidőben 45-32-es eredményt rögzíthettünk.

A nagyszünet után sem változott a játék képe, továbbra is jól játszott a BEAC, jó százalékkal értékesítette a dobásait, 55-34-nél lépte át először a 20 pontos különbséget a differencia. A negyed hátralévő részében tartotta előnyét a BEAC, 64-40 volt az állás. Az utolsó játékrész elején még tudott egy ritmust váltani a Zsíros Akadémia, és 9-0-s rohanással lepte meg a BEAC-ot (64-49). Gábor Lili átbillentette a holtponton a BEAC csapatát, így visszaállt a 20 pont körüli differencia (78-56). Az utolsó percekben már nem volt kérdés a győztes kiléte, így magabiztosan aratott 90-59-es sikert a BEAC-Újbuda KA/A, így az elődöntőben folytathatják.