USA

Beatrice Mompremier bemutatkozott a WNBA-ben

:

:

A WNBA vasárnapi játéknapja a Minnesota Lynx és a Connecticut Sun összecsapásával indult. A Lynx 77-69-es győzelmet aratott.

A Connecticut Sun színeiben szerepel a Győrbe érkező Beatrice Mompremier, aki már a szezonnyitón pályára lépett. Mellette a keret tagja Briann January, de a Sopron Basket irányítójának bemutatkozására még várni kell. Mint ismert, a floridai beköltözés előtt a Covid-19 tesztje pozitív lett.

Érdekes mérkőzést láthattunk, ahol a Connecticut Sun három negyeden át vezetett. A félidőben 37-28-ra, a harmadik negyed végén 57-50-re mentek. A Lynx hat és fél perccel a vége előtt 60-59-nél fordított. Végül az utolsó négy percben 65-65 után hagyták állva a riválisukat és 12-4-es sorozattal zárták a meccset.

A Lynx 77-69-es győzelme alkalmával a csapatuk legeredményesebbje a 17 pont, 18 lepattanós dupla-duplát szállító Sylvia Fowles lett. A Connecticut Sun gárdájában Alyssa Thomas 20 egységig jutott.

A győri együtteshez érkező Beatrice Mompremier a Sun színeiben 8 és fél percet töltött a pályán, 2 pont és 2 lepattanó került a neve mellé.

Minnesota Lynx – Connecticut Sun 77-69 (12-19, 16-18, 22-20, 27-12)