Beindult a Mercury

:

:

A WNBA szombati játéknapján sorozatban negyedik gyõzelmét ünnepelhette a Phoenix Mercury együttese. Taurasiék ezzel a három vereségük után megindultak az élmezõny felé.

A Phoenix Mercury Chicagóban lépett pályára. A két csapat fej-fej mellett haladt az elsõ félidõben. A szünetben Prince utolsó másodperces triplájával 40-37-re vezetett a Sky. A harmadik negyedben Bonner, Taurasi és Taylor is pontosabban célzott, mint az elsõ félidõben és ezzel a Mercury 9 ponttal meglépett.

A negyedik szakasz 53-62-es vendég vezetésrõl indult. Ebben a játékrészben 10 pont felett állandósult a differencia és a hazaiaknak nem volt esélyük a felzárkózásra. A vége 78-86 lett. A gyõztes csapat legeredményesebbje a 23 pontos Diana Taurasi volt.

Az Indiana Fever egy határozott második negyeddel verte a Connecticut Sunt. A 18-24-es Sun vezetéssel véget ért elsõ szakasz után a második etapban 13 pontot vert riválisára a Fever. Az Indiana a harmadik negyed végén már 11 ponttal vezetett és innen nem volt visszaút a hazaiak számára. A vége 70-75 lett. A gyõztes csapat legjobbjának a 13 pontos Catchings bizonyult.

Chicago Sky – Phoenix Mercury 78 : 86 (18:16) (22:21) (13:25) (25:24)
Indiana Fever – Connecticut Sun 75 : 70 (18:24) (21:8) (21:17) (15:21)