Belgium a bronzérmes a 2021-es Európa-bajnokságon

Fehéroroszország - Belgium 69-77 (13-23, 17-17, 19-21, 20-16)

FIBA Women's EuroBasket 2021, 3. helyért
Valencia, Pabellon Municipal Fuente de San Luis
Györgyi, Horozov, Bissuel (Liuimiene)

Fehéroroszország: Rytsikava 3/3, Likhtarovich 7/3, Ziuzkova 5/3, Verameyenka 15/3, Papova 10, Csere: Tarasava 8, Bentley 12, Hasper 9.

Belgium: K. Mestdagh 8/6, Delaere 17/3, Meesseman 21, Linskens 15, Allemand 4. Csere: Carpreaux, H. Mestdagh 5/3, Geldof, Nauwelaers, Bi. Massey, Vanloo 7/3.

A 2021-es Európa-bajnokság bronzmérkőzésén Belgium 77-69-re legyőzte Fehéroroszországot és ezzel 2017 után ismét dobogóra állhatott kontinenstornán.

A két csapat a mérkőzés elején még fej-fej mellett haladt. Hat perc játékot követően 13-12-es fehérorosz vezetés szerepelt az eredményjelzőn. Innen azonban 11-0-val zárta ezt a szakaszt a belga gárda és ezzel 23-13-as előnyre tettek szert. A második negyedben ismét kiegyenlítettebbé vált a játék képe. Öt perc alatt megfelezte hátrányát a fehérorosz gárda és 29-24-re felkapaszkodtak. Ennél az öt pontnál közelebb viszont nem kerültek. A félidőre visszaugrott 10 egységre a differencia. 20 perc után 40-30-as állást rögzíthettünk.

A játék képe a harmadik negyedben sem változott. Jellemzően 8-10 egység környékén mozgott a differencia a felek között. A 21 ponttal és 10 lepattanóval dupla-duplát elérő Emma Meesseman vezetésével magabiztosan őrizte előnyét a belga gárda. Igaz, egy kiütést jelentő nagy futást nem tudtak bevinni. Erre a legnagyobb esély a 61-49-ről induló negyedik negyed első felében mutatkozott. Ekkor 75-58-ra elszakadt a belga alakulat. A becsülettel küzdő fehéroroszok viszont még innen is felzárkóztak és 10 egység alá jöttek a hajrában.

Összességében magabiztos sikerrel szerezte meg a bronzérmet Belgium, így 2017 után második alkalommal állhat dobogóra a kontinenstornán.