Belgium az U18-as Európa-bajnok

:

:

Egyoldalúan alakult az A-divíziós U18-as Európa-bajnokság döntõje. A belgák a két középsõ negyedben összesen 30 pontot vertek a franciákra és a parádés napot kifogó Meesseman, Vanloo duó vezetésével 77-49-es gyõzelmet arattak.

Pikáns Európa-bajnoki döntõre került sor Belgium és Franciaország között, mivel a két csapat szerdán a középdöntõk során már találkozott egyszer és akkor 20 ponttal a gallok bizonyultak jobbnak.

Vasárnap este már az elsõ negyedben látszódott, hogy ez egy másik mérkõzés lesz. A franciák ugyan gyorsan magukhoz ragadták a kezdeményezést, szinte végig vezettek is, de a középdöntõvel ellentétben nem tudták megtörni riválisukat. Szerdán 10 perc után 20-6 állt az eredményjelzõn, most 18-18.

Ez a 18 pont fontos, mert a következõ két negyedben összesen 14 egységig jutott a francia válogatott. A belgák elképesztõ védekezéssel rukkoltak elõ, miközben támadásban a 25 pontos Meesseman és a 18 pontos Vanloo szinte mindent bedobott. A szünetben 39-27-re, három negyed után 62-32-re vezettek a belgák. A negyedik szakasznak már nem volt sok tétje. A belga válogatott 77-49-es gyõzelmet aratott és ezzel a Benelux ország egyik legnagyobb sikerét érte el nõi kosárlabdában.

A torna legértékesebb játékosa (MVP) Emma Meesseman lett. A hatalmas tehetségként számon tartott center 16,9 pontot és 10,3 lepattanót átlagolt.

Az EB All-Star csapatába a belgák közül az MVP, illetve az irányító Julie Vanloo is helyet kapott. A két aranyérmes játékos mellett kettes poszton a francia Esther Moisan Niamke, hármas poszton a spanyol Andrea Vilaró, míg 4-es, 5-ös poszton Astou Ndour alkotja még az All-Star csapatot.

Belgium – Franciaország 77-49 (18-18, 21-9, 23-5, 15-17)