Puerto Rico - Belgium 65-98 (23-30, 14-25, 16-16, 12-27)

Washington, Entertainment & Sports Arena
Anaya Freile, Chueca Moreno, Husainy

Puerto Rico: O'Neill 5, Rosado, Guirantes 25, Gwathmey 18/6, Quinones 3. Csere: Jones 6, Roma, Placido, Hilaire 8, Gonzalez

Belgium: Delaere 3/3, Meesseman 19/9, Linskens 26, Mbaka 10, Allemand 13/6. Csere: Ramette 4, Resimont 3/3, Abdelkader 16/12, Mestdagh, Geldof, Massey 2, Joris 1.

A világbajnoki selejtező-tornák első játéknapjának zárása alkalmával Washingtonban is megkezdődtek a küzdelmek. Belgium a papírformának megfelelően nagy arányban 98-65-re legyőzte Puerto Ricót.

Az egyoldalú összecsapáson az első negyedben tudott 10 ponton belül maradni Puerto Ricó. A 30-23-ról induló második etapot egy triplával kezdték a belgák és onnantól végig kétszámjegyű előnnyel gazdálkodhattak. A félidőben 55-37 állt az eredményjelzőn, a harmadik negyed végén pedig 71-53. A  legnagyobb különbség a mérkőzés végére alakult ki a felek között.

Kyara Linskens 26 ponttal és 10 lepattanóval zárt, míg Emma Meesseman 19 pontot ért el a belgáknál. Puerto Rico legeredményesebbje a 25 pontos Arella Guirantes volt.