Puerto Rico - Belgium 65-68 (11-12, 20-19, 17-18, 17-19)

FIBA Women's Basketball World Cup 2022
Sydney, Sydney SuperDome

Puerto Rico: O'Neill 11/3, Rosado 5/3, Hollingshed 10/3, Guirantes 27/3, Quinones 7/6. Csere: Jones 5/3, Roma, San Antonio.

Belgium: Delaere 13/3, Meesseman 6, Linskens 24, Mbaka 4, Allemand 9/3. Csere: Abdelkader, Be. Massey, Bi. Massey 4, Vanloo 8/6.

A 2022-es világbajnokság szombati záró mérkőzésén Belgium 68-65-re legyőzte Puerto Ricót.

A belgák villámrajtot vettek és 12-4-re léptek el a mérkőzés elején. Innen az első negyedet 7-0-val zárta Puerto Rico és teljesen nyílttá tették a folytatást. Sokáig nem alakult ki nagy különbség a felek között. A félidőben 31-31 állt az eredményjelzőn. A harmadik etap végén 49-48-ra a belgák mentek. Az utolsó három percbe érve szakadt el egy “kicsit”, egészen pontosan 61-56-ra Belgium, de Puerto Rico végig karnyújtásnyi közelségben maradt.

Kyara Linskens 24 ponttal és 13 lepattanóval lett a belgák legeredményesebbje. Puerto Rico gárdájában a DVTK-hoz érkező Arella Guirantes 27 ponttal és 10 lepattanóval zárt.