Hirdetés
3x3

Bemutatkozik a debreceni 3×3-as olimpiai selejtező mezőnye: A-csoport



:

:

Hirdetés

Pénteken kezdetét veszi a debreceni 3×3-as olimpiai selejtező. Ismerkedjünk meg a mezőnnyel. Először az A-csoportot tekintjük át, ahol Olaszország, Tajvan és Irán szerepel.

2018 világbajnoka, Olaszország úgy érkezik a debreceni tornára, hogy a grazi szereplésük messze elmaradt a várakozásoktól. Három vereséggel és mindössze egy győzelemmel zártak. Azt az egy győzelmet is mindössze Tajvan ellen érték el. A négy csoportmeccsen 77 kapott pontjuk volt, ami egy nagy célokat megfogalmazó csapat esetében rengeteg. Spanyolországtól, Svájctól és Ausztriától is úgy kaptak ki, hogy riválisuk a 10 perces játékidő vége előtt elérte a 21 pontot.

Túlzás nélkül állíthatjuk, hogy a női 3×3 tradicionális nemzetei közül egyedül az olaszok nem tudtak szintet emelni a játékukon az olimpiai évre. A 2018-as világbajnok együttesükből Rae Lin D’Alie és Marcella Filippi még mindig aktív tagja a csapatnak, Chiara Consolini is rendkívül tapasztalt játékos, aki végig dolgozott velük a korábbi években. Negyedik embernek a grazi tornára némileg váratlan húzással a 21. születésnapját a hónap végén ünneplő Sara Maderát rakták be, aki az elmúlt években az 5:5 szakágban a legfelkapottabb tehetségük volt több egyéni elismeréssel.

Az olasz csapat legeredményebbje Grazban a 28 pontos Rae Lin D’Alie lett, Chiara Consolini 18, Sara Madera 17, míg Marcella Filippi mindössze 6 pontot ért el. Nem lepattanóztak jól Ausztriában, mind a három vereségük alkalmával elmaradtak ebben az aktuális riválisuktól. A spanyolok ellen még működtek a távoli dobásaik, akkor szoros végjátékot alakítottak ki. Ausztria (3/11 – 27%) és Svájc (1/8 – 12%) ellen azonban rendkívül rosszul teljesítettek ebben. Az olaszok kapcsán egy kicsit negatívabb lett ez a rövid bemutató, de azt hozzá kell tenni, hogy három kiemelkedően rutinos játékost sorakoztatnak fel, akik sok nagy csatát nyertek. Rendkívüli érzelmeket képesek megmozgatni a pályán és ebben a speciális versenyhelyzetben ennek nagy szerepe lehet. Nem szabad lebecsülni a csapatukat.

A tajvaniak Grazban három játékossal küzdötték végig a D-csoport meccseit. Mind a négy európai riválisuktól (Spanyolország, Ausztria, Svájc és Olaszország) kikaptak. Végül 84 kapott ponttal zártak. A legeredményesebbjük a 23 pontos Yu-Chun Wei lett. Minden ellenfelük ellen bátran vállalkoztak távolról. A duplákat tekintve 46 kísérletük volt, melyből 10 lett sikeres. Ha nem is olyan hatékonysággal, minőségben, de sok tekintetben a bombaerős japán csapatot idézi a játékuk. Abban az esetben, ha az olaszok nem koncentrálnak megfelelően, akár még nehezebb perceket is átélhetnek ellenük.

Irán a B-csoportban volt Grazban, ahol Japántól, Ukrajnától és Ausztráliától sima vereséget szenvedtek. Ők a saját lehetőségeikhez képest a nagy rangadót Thaifölddel vívták és ott hatalmas küzdelemben maradtak alul 21-20-ra. Úgy értek el a grazi tornán 33 pontot, hogy abból 20-at Thaiföld ellen szereztek. A legeredményesebbjük 12 ponttal Masoumeh Esmaeilzadeh Soudjani lett. A nemzetközi híreket kitartóan olvasó látogatóinknak lehet, hogy ismerős a neve. Az első iráni női kosárlabdázó volt, aki hidzsábot viselve szerzett pontot FIBA tornán. Nem véletlenül fér bele egy ilyen kitekintés Irán bemutatásába, mert – bár sorolhatnánk végtelenségig a statisztikákat – nehéz elképzelni, hogy bele tudnak szólni az olimpiai kvótáért zajló versenyfutásba. Ugyanakkor Tajvan ellen nem esélytelenek és egy bravúrgyőzelem akár lendületet is adhat számukra.

Hirdetés